درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
109 بازدید
قبل در مالیات ارزش افزوده توسط (100 امتیاز)

با سلام و خسته نباشید

در صورتیکه شرکت صادرات مواد معدنی (زغال سنگ و گندله) داشته آیا:

  1. میتوان از معافیت مالیات بر درآمد سالانه صادرات استفاده نماید
  2. امکان برگشت مالیات ارزش افزوده مربوط به خرید مواد معدنی صادرات شده فوق را دارد؟(9% فاکتور خرید زغال سنگ و گندله پرداختی به شرکتهای معدنی در ایران)


با تشکر

دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (12,820 امتیاز)

سلام،

1. مطابق با ماده 141 قانون مالیات های مستقیم صرفا 20% از صادرات مواد خام مشمول مالیات با نرخ صفر خواهد بود. مطابق لیست مصادیق مواد معدنی خام ماده 35 قانون رفع موانع تولید، ذغال سنگ جزء مواد خام به حساب می آید ولی گندله در لیست مذکور مشاهده نمی گردد. ضمنا مطابق تبصره 8 ماده 35 قانون رفع موانع تولید، مواد خام معدنی درصورت صادرات به خارج مشمول معافیت مالیات از صادرات نمی شوند.

2. مطابق با ماده 17 قانون مالیات بر ارزش افزوده، بله

 


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین

.
.
...