درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
73 بازدید
قبل در حسابداری و مالیات شرکت ها توسط (120 امتیاز)
سلام

ما یک شرکت مستقل در ایران داریم و یک شرکت مستقل دیگر در ترکیه . شرکت ما در ایران فعالیت مالی ندارد اما شرکت ترکی ما دارای درامد های ارزی مناسبی است . دو شرکت داخلی و خارجی ما وابستگی به هم ندارند و کاملا جدا هستند . حالا برای اینکه ما درامد ارزی خود را به ایران بیاوریم نیاز به پرداخت مالیات به دارایی ایران هست یا خیر ؟ ( لازم به ذکر است ما برای فعالیت در کشور ترکیه به وزارت امور دارایی ترکیه مالیات پرداخت میکنیم )
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (12,380 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط

مطابق با بند 4 ماده 1 قانون مالیات های مستقیم:

هر شخص حقوقي ايراني نسبت به كليه درآمدهايي كه در ايران يا خارج از ايران تحصيل مي نمايد، مشمول مالیات است. 

مطابق با تبصره ماده 180 همان قانون:
اشخاص حقيقي يا حقوقي ايراني مقيم ايران در صورتي كه درآمدي از خارج كشور تحصيل نموده و ماليات آن را به دولت محل تحصيل درآمد پرداخته باشند و درآمد مذكور را در اظهارنامه يا ترازنامه و حساب سود و زيان خود حسب مورد طبق مقررات اين قانون اعلام نمايند ماليا ت پرداختي آنها در خارج از كشور و يا آن مقدار مالياتي كه به درآمد تحصيل شده در خارج كشور با تناسب به به كل درآمد مشمول ماليات آنان تعلق مي گيرد، هر كدام كمتر باشد از ماليات بر درآمد آن ها قابل كسر خواهد بود.


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (2,450 امتیاز)
با توجه به توضیحات ارایه شده و برداشت بنده که احتمالا می تواند ناقص باشد، شما برای انتقال مبالغ مذکور به حسابهای شرکت ایرانی تحت نام آورده سهامداران ( جاری شرکا) با مشکل مالیاتی مواجه نخواهید شد.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین

.
.
...