درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
1,256 بازدید
قبل در مالیات ارزش افزوده توسط (100 امتیاز)
با سلام

شرکتی که فعالیت آن مشمول مالیات و عوارض میباشد اگر فروشی در مناطق ویژه داشته باشد و بابت همان پروزه مجوز فعالیت در آن منطقه ویژه را گرفته باشد و به واسطه دریافت آن مجوز آن فروش از پرداخت مالیات و عوارض معاف شود نسبت به خرید هایی که بابت آن پروژه انجام شده و بابت آن ها مالیات وعوارض پرداخت شده است چه اقدامی باید کرد ؟ آیا می توان آن ها را در اظهارنامه ارزش افزوده اعلام کرد و مبلغ مالیات و عوارض آن را با مالیات و عوارض فروش های مشمول شرکت تهاتر کرد ... ؟ یا اینکه باید ارزش افزوده این خرید ها را به بهای تمام شده آن کالا اضافه کرد ... ؟ اگر این کار را نکنیم چه میشود ... ؟

با تشکر
دریافت مشاوره تخصصی >>

3 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (13,700 امتیاز)
سلام.

مالیات و عوارض پرداختی را به عنوان بخشی از بهای تمام شده کالای فروخته شده سند حسابداری بزنید و در اظهارنامه عملکرد دوره مربوط گزارش بفرمایید.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (100 امتیاز)
با تشکر از نظر شما
0 امتیاز
قبل توسط (92,320 امتیاز)
به  نظربنده این مبالغ را به عنوان اعتبار دراظهارنامه منظورنمایید وگزینه انتقال به دوره بعدی راانتخاب کنید واگر توسط دریافتیهای پروژه دیگر تسویه شدکه بهتر وگرنه تقاضای دریافت آنرابکنید درهرصورت متقاعدنمودن ممیز به عنوان قبول شدن درقیمت تمام شده بسیارسخته

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (100 امتیاز)
با تشکر فراوان از شما  ...
قبل توسط (92,320 امتیاز)
ممنون ازاقای فدایی نکته قابل تاملی بود وهرچند هنوز کامل متقاعدنشده ام ولی به نظرجواب شما قانع کننده تراست حالا  .سوال که پیش میاد؟؟درگزارش فصلی چجوری عمل کنند ؟که مغایرت بین ایشان وفروشنده پیش نیاد چون فروشنده قیمت کالا را ثبت میکنند وارزش افزوده را جداگانه ..موردبعدی موقع حسابرسی ارزش افزوده مغایرت بین هریداروفروشنده پیش میاد
قبل توسط (92,320 امتیاز)
ممنون ازاقای فدایی نکته قابل تاملی بود وهرچند هنوز کامل متقاعدنشده ام ولی به نظرجواب شما قانع کننده تراست حالا  .سوال که پیش میاد؟؟درگزارش فصلی چجوری عمل کنند ؟که مغایرت بین ایشان وفروشنده پیش نیاد چون فروشنده قیمت کالا را ثبت میکنند وارزش افزوده را جداگانه ..موردبعدی موقع حسابرسی ارزش افزوده مغایرت بین خریداروفروشنده پیش میاد
قبل توسط (13,700 امتیاز)
درج ارزش افزوده در معاملات فصلی و احتساب اون در حساب ها به عنوان بخشی از بهای تمام شده مشکلی ایجاد نمیکنه. همینطور در حسابرسی ارزش افزوده. وقتی قانون منع کرده از احتساب اعتبار، مغایرت هم توجیه داره. ضمن این مورد که همخوانی نظیر به نظیر اطلاعات طرف های یک معامله ملاک درستی اسناد و مدارک و قبولی دفاتر نیست. گزارشاتی که گاهی به علت مغایرت و در نتیجه علی الراس شدن اشخاص ختم میشه باید مبنای منطقی و قانونی داشته باشه. هر اختلاف ثبتی بین طرفین، مغایرت محسوب نمیشه
قبل توسط (13,700 امتیاز)

در ضمن برای پر کردن اظهارنامه ارزش افزوده، در جدول 3 (محاسبه مانده ماليات و عوارض پرداختي قابل كسر يا استرداد) فیلدی وجود دارد که می تونید مالیات پرداختی غیر قابل استرداد (موضوع تبصره 2،3،4 ماده17) را جداگانه نشون بدید.

 

0 امتیاز
قبل توسط (2,450 امتیاز)
طبق  قانون مالیات بر ارزش افزوده ، آن بخش از مالیاتهای ارزش افزوده که بابت تولید و عرضه کالاهای معاف از مالیات پرداخت می شود ، به عنوان اعتبار پذیرفته نخواهند شد. ولی احتساب آنها در بهای تمام شده ( هزینه ها) کاملا قانونی است. و جزو موارد قابل قبول هزینه ها است.

بنابراین در سئوال بالا، پاسخ بسیار شفاف است . این مبالغ به عنوان اعتبار لحاظ نخواهد شد. بلکه جزیی از بهای تمام شده هستند.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور تلفنی 24 ساعته
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...