درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
215 بازدید
قبل در سازمان امور مالیاتی توسط (190 امتیاز)
سلام

اگر کالا و یا خدماتی رو بفروشیم و در مقابل به جای پول نقد یکی از ارزهای الکترونیکی موجود رو دریافت کنیم مثل بیت کوین یا اتریوم و ... در این صورت آیا مالیاتی به آن تعلق میگیرد؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

3 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (15,170 امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ

با تشکر از پاسخ آقای رهنما، به اطلاع میرسونم که بیت کوین در ایران غیرقانونی نیست. بخشنامه ای توسط بانک مرکزی در تاریخ 2 اردیبهشت 97 صادر شده که بانک ها و مراکز مالی رو از معامله بیتکوین منع کرده (متن بخشنامه) این دلیلی برای این نیست که شهروندان نمی تونن از بیت کوین استفاده کنن.

در واقع قانون در ایران در این زمینه هنوز ساکت است و قانونی در زمینه ممنوعیت بیت کوین در ایران وجود ندارد.

 

حالا سوال اینه که آیا به درآمد مربوطه در اثر فروش کالا و خدمات هست و بیتکوین دریافت شده مالیات تعلق می گیرد؟

پاسخ اینه که طبق ماده 1 قانون مالیات مستقیم، هر شخص حقیقی ایرانی مقیم ایران نسبت به کلیه درآمدهایی که در ایران یا خارج از ایران تحصیل می‌نماید مشمول پرداخت مالیات می باشد. ولی این درآمد چون به سیستم بانکی وارد نمیشود اداره مالیات متوجه نمیشود. اگرچه امکان دارد این موضوع به عنوان فرار مالیاتی به اداره دارایی توسط اشخاص ثالث گزارش شود.


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (90,280 امتیاز)
ارز الکترونیک مثل بیت کویین درایران مجازنیست وغیرقانونی اعلام شده است براساس قاعده کل معامله موردسوال است

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (90,280 امتیاز)
دررابطه بابیت کویین وارزهای دیجیتال یک نکته تکمیلی که قابل استفاده عموم باشد عرض میکنم

امکان نقدشوندکی این ارزها درایران وجودندارد ممکن است شما صدهاهزار ازاین ارزرا معامله کرده باشید و به موقع خریدودرزمان مناسب فروخته باشید ولی درقالب تجارت الکترونیک وفضای مجازی

علیرغم اینکه ممکن است درخارج ازکشور والبته آنهایی که مجازاعلام کرده اندحتی از عابربانک بتوانید برداشت کنید ویا بتوانید درکمک به دورزدن تحریمها استفاده کنیدولی درایران درحال حاضر ارزش صفردارد

وبخشنامه ها ودستورالعملهای کنونی تاریخ مصرف دارد وبعضی سلیقه ای است وتاقانون مند نشده مراقب باشید

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین

.
.
...