درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
114 بازدید
قبل در سایر توسط

باتوجه به ماده 121 درآمداتفاقی بندیا پاراگراف  دوم، آیافقط ظرف شش ماه از فسخ یا اقاله شخص متصالح باید مالیات منفعت کسب شده را بپردازدیا درهر زمان ازفاصله عقد تا فسخ یا اقاله شخص منتفع از منافع مال باید مالیات بپردازد و ربطی به شش ماه مذکوردرماده مذکور ندارد؟

ماده ۱۲۱ قانون مالیات های مستقیم

صلح با شرط خیار فسخ و هبه با حق رجوع از نظر مالیاتی قطعی تلقی می‌گردد ولی در صورتی که ظرف شش ماه از تاریخ وقوع عقد معامله فسخ یا اقاله یا رجوع شود، وجوهی که بعنوان مالیات موضوع این فصل وصول شده است قابل استرداد می‌باشد.

در این صورت اگر در فاصله بین وقوع عقد و فسخ یا اقاله یا رجوع منتقل الیه از منافع آن استفاده کرده باشد نسبت به آن منفعت مشمول مالیات این فصل خواهد بود.

دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (32,470 امتیاز)
به زبان ساده یعنی اگر شش ماه بعد از معامله اقدام برای فسخ نمایید ماین یک معامله جدید محسوب میشود.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین

.
.
...