باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
0 امتیاز
1,255 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط (100 امتیاز)
تصور کنید یک شرکت ساختمان ساز بزرگ برای تامین مصالح بلوک و بتن خود اقدام به اجاره یک  شرکت تولید کننده بلوک و یک شرکت تولید کننده بتن نماید.

این شرکت ساختمانی همه تولیدات این دو شرکت اجاره شده را در پروژه های خود مصرف میکند و هیچ فروشی به غیر نخواهد داشت که بر اساس فروش خود اظهار نامه مالیات بر درآمد یا ارزش افزوده برای سازمان امور مالیاتی ارسال کند و فقط مبلغی به عنوان اجاره به صاحب شرکتها پرداخت میکند.

آیا این شرکت ساختمانی در واحد های تولیدی بلوک و بتن خود معاف از پرداخت مالیات بر درآمد و ارزش افزوده خواهد بود؟
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (30,180 امتیاز)
سلام

شرکت برای رفع نیازهای خود ملک را با ماشین الات اجاره کرده و بر اساس ماده ۵۲ و ۵۳ و تبصره های ان باید هزینه اجاره را شناسایی کند.و در حسابهای خود باید به نحوی عمل کند که بهای تمام شده کالای تولیدی را افشا کند.در ضمن برابر قانون ارزش افزوده عرضه بخود مشمول ارزش افزوده می باشد.

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 364 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...