درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
251 بازدید
قبل در حسابداری و مالیات شرکت ها توسط (100 امتیاز)

با سلام ....

اگر بعد از فرستادن اظهارنامه اصلی تاقبل از اتمام مهلت قانونی برای اشخاص حقوقی که 31 تیر ماه میباشد متوجه اشتباهی در اظهارنامه شویم میتوانیم از اظهارنامه جایگزین استفاده کنیم ...

و اگر بعد از مهلت قانونی متوجه اشتباه شویم باید تا 31 مرداد ماه اظهارنامه اصلاحی را بفرستیم ...

  1. آیا موارد فوق درست است ؟
  2. آیا روی اظهارنامه عملکرد جایگرین و اصلاحی کلمه اصلاحی و جایگزین میخورد ؟
  3.  آیا اگر هم از اظهارنامه جایگرین و هم از اظهارنامه اصلاحی استفاده کرده باشیم و  باز هم متوجه اشتباهی در اظهارنامه شویم و هنوز به پایان مرداد ماه نرسیده باشم آیا باز هم راهی برای اصلاح وجو دارد ؟


با تشکر ...

دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (14,940 امتیاز)
سلام

1- اختیارات ماده 226ق.م.م اجازه اظهارنامه اصلاحی را میدهد

2-بر روی اظهارنامه قید میشود اصلاحی

3-قانون گذار محدودیتی در خصوص تعداد اصلاحات مقرر نکرده است فقط مهلت زمانی را مشخص نموده است و در انتهی ماده 226 ذکر کرده در هر صورت تاریخ تسلیم اظهارنامه همان تاریخ اظهار اول است.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

0 امتیاز
2 پاسخ 458 بازدید
  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...