درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
941 بازدید
قبل در مهریه توسط (110 امتیاز)
سلام

من سال ۶۷ در سند ازدواج به دو صورت مهریه نوشته شده که ۲۰۰ هزار تومن به نام شوهرم زدم و ۲۰۰ هزار تومان بنام پدر شوهرم که باید پرداخت بشه از این نطر مشکلی نیست؟ الان باید از دونفر درخواست مهریه کنم به چه صورت میشه ؟

در ضمن نرخ روز این مهریه چقدر است ممنون
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (2,660 امتیاز)
مهریه در ذمه زوج بر مبنای زندگی مشترک و زناشویی می باشد فلذا نظر به اینکه مهریه بدین شکل تنظیم شده است در برابر شوهر عنوان مهریه داشته و وجهی که پدرهمسرتان در سند  نکاحیه گشته می تواند در قالب یکی از عقود معین یا قرارداد ماده 10 ق مدنی باشد لذا قابلیت مطالبه از هردو شخص از طریق مرجع قضائی و همچنین مرجع ثبتی می باشد.

جهت تعیین نرخ روز می بایست عدد مهریه را ضربدر شاخص سال 1396 تقسیم بر عدد شاخص در سال 1367 نمایید.

شاخص سال 1396 =109/8 و شاخص سال 1367 =1/1 می باشد.

مشاوره های مشابه

    انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ

رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین


.
.
...