درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
4,549 بازدید
قبل در وصول چک ، سفته و رسید توسط (120 امتیاز)
سلام

ایا فقط امضا واثر انگشت دهنده سفته کافیست درحالیکه تاریخ ومبلغ سفته با دست خط دیگری نوشته شده؟ منظور سفته معتبره یا خیر؟

و اگه میشه توضیح کامل که فقط امصا کافیه یا اثرانگشت نیز لازمه؟ ممنون
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (25,540 امتیاز)

 بله معتبر است زیرا ممکن است سفته  به صورت سفید امضا به شخصی تحویل داده شود و این امر موید دادن توکیل به گیرنده است برای پر کردن مندجات سفته و متعاقبا اقدام قانونی روی سفته .

با توجه به مقررات ماده 308 قانون تجارت علاوه بر امضاء مهر نیز به تنهائی برای تحقق مسئولیت در پرداخت به‌عنوان متعهد کفایت می‌نماید و با وصف مذکور اثرانگشت نیز این قابلیت را دارد.

مشاوره های مشابه

    انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ

رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین


.
.
...