درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
5,099 بازدید
قبل در ارث و انحصار وراثت توسط (100 امتیاز)
سلام. پدر شوهرم بعد از فوت مادر شوهرم، همسری اختیار کرده است . پدر شوهرم از زن اول خود 3پسر و 2 دختر دارد. از زن دوم فرزندی ندارد. حال پدر شوهرم ملک خود را به 3 قسمت تقسیم کرده و در اختیار 3پسر خود برای سکونت قرارداده.سوال ما این است که 1-در زمان تقسیم ارث بین وراث، زن دوم میتواند مهریه خود را از وراث طلب کند؟ 2-اگر اموال منقول و غیر منقول پدر شوهرم از مبلغ مهریه همسرش کمتر باشد، بطوریکه از ارثیه به وراث چیزی نرسد ، پرداخت مهریه به چه صورت است؟ ایا در اینصورت پرداخت مهریه درصورتیکه به وراث چیزی نرسد  با عدالت همراه است؟لطفا مارا در رابطه با این مسائل راهنمایی کنید.
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (25,820 امتیاز)
سلام

طبق ماده ۸۶۹قانون مدنی حقوق و دیونی که به ترکه میت تعلق می گیردباید قبل از تقسیم ماترک(آنچه از وارث باقی مانده)ادا شود.و یکی از دیون و واجبات مالی متوفی :مهریه است.و پرداخت ترکه به عنوان ارث به مورثان شوهر پس از پرداخت دیون و بدهی های فرد میسر است.

                            سمیه پوریحیی وکیل پایه یک دادگستری
سوال شده 1 سال قبل در مهریه توسط (100 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن 1 سال قبل توسط
0 امتیاز
مهریه زن دوم بعد از فوت شوهر به چه صورت پرداخت می شود ؟

مشاوره های مشابه

    انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ

رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین


.
.
...