درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
630 بازدید
قبل در بیمه خودرو و دیه توسط (100 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
با سلام

آیا در صورت فوت عابر مقصر در اثر تصادف با قطار که فاقد پوشش بیمه ای بوده و و عابر نیز به موجب نظریه کمیسیون سوانح راه آهن مقصر شناخته شده است می توان از صندوق تامین دیه متوفی را مطالبه کرد

؟  اگر پاسخ مثبت است به موجب کدام ماده قانونی از قانون بیمه اجباری یا سایر قوانین این امر امکان دارد؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (39,870 امتیاز)
باسلام

بله موظف به پرداخت مي باشد

ماده٢١ قانون بيمه شخص ثالث
-----------------
✳️آیا راننده مقصر گواهینامه یا بیمه نداشته است؟
✳️آیا راننده مقصر از صحنه تصادف فرار کرده است؟
✳️آیا در دریافت و پرداخت دیه تصادفات مشکل دارید ؟
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (140 امتیاز)
سلام استاد شما به ماده ۲۱ در خصوص عدم پوشش بیمه ای درست است اما از جهت اینکه خود عابر در برخورد با قطار مقصر بوده چه استنادی دارید

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...