۴۰ درصد از وسایل نقلیه آذربایجان‌غربی بیمه شخص ثالث ندارند

سرهنگ عباس فرمانی رئیس پلیس راه آذربایجان‌غربی گفت: ۱۰ درصد تصادفات استان مربوط به کسانی است که در سال نخست گواهینامه اخذ کرده‌اند و در این باره با توجه به اینکه آذربایجان‌غربی یک استانی طولی است،از هر ۶ تصادف، یک فقره تصادف با وسایل نقلیه سنگین به وقوع می‌پیوندد ولی متاسفانه ۴۰ درصد از وسایل نقلیه آذربایجان‌غربی بیمه شخص ثالث ندارند.

به گزارش بیدبرگ و نقل از  سایت تحلیلی-خبری آیین، سرهنگ عباس فرمانی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متاسفانه ۴۰ درصد از وسایل نقلیه آذربایجان‌غربی بیمه شخص ثالث که یک بیمه اجباری است را ندارند.

سرهنگ عباس فرمانی رئیس پلیس راه آذربایجان‌غربی با ابراز تاسف از اینکه بزرگراه و آزادراه مناسبی در استان وجود نداشته و همین خود سبب تصادفات جرحی و فوتی می‌شود گفت: از هر ۱۰۰ تصادف استان ۷۰ فقره منجر به فوت یا مجروحیت فرد می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تصادفات محصول تخلف رانندگی است در حالی که بسیاری آن را سرنوشت می‌دانند تصریح کرد: مردم باید از تبعات تصادفات آگاه شده و فرهنگ رانندگی را یاد گیرند چون ۵۰ درصد کسانی که با تصادف جان خود را از دست می‌دهند یا مجروح می‌شوند در بازه سنی ۲۵ تا ۴۰ سال قرار داشته و جزو سرمایه‌های اجتماعی و قشر مولد جامعه هستند.

فرمانی افزود: بنابراین تمامی دستگاه‌ها باید با فرهنگ‌سازی و ایجاد زمینه مناسب برای امکان‌سنجی مناسب در این زمینه تلاش کنند.

رئیس پلیس راه آذربایجان‌غربی بیان کرد: ۱۰ درصد تصادفات استان مربوط به کسانی است که در سال نخست گواهینامه اخذ کرده‌اند و در این باره با توجه به اینکه آذربایجان‌غربی یک استانی طولی است،از هر ۶ تصادف، یک فقره تصادف با وسایل نقلیه سنگین به وقوع می‌پیوندد.

وی افزود: ۸۵ درصد تصادفات استان در روزهای گرم سال و ۱۰ درصد، مربوط به عابرین پیاده است و علاوه بر آن در سه ماهه نخست امسال یک پنجم تصادفات مربوط به موتورسیکلت‌ها و وانت‌بارها بوده است.

رئیس پلیس راه آذربایجان‌غربی با اشاره به مهمترین علل تصادفات در استان اظهار داشت: خستگی و خواب آلودگی با توجه به مسیرهای کوهستانی و طولی بودن استان، عدم توجه به جلو، عدم توانایی در کنترل وسایل نقلیه و رعایت حق تقدم از مهمترین علل تصادفات استان به شمار می‌رود.

وی با ابراز تاسف از اینکه در ماه جاری ۲۲ نفر در جاده‌های استان کشته و ۴۲۰ نفر مجروح شده‌اند بیان کرد: در خرداد امسال ۳۶۲ فقره تصادف در آذربایجان‌غربی رخ داده است.

فرمانی گفت: در دو ماهه نخست امسال نیز براساس اعلام پزشکی قانونی، ۵۶ نفر کشته شدند که در مقایسه به دو ماهه سال گذشته شاهد کاهش ۱۳ درصدی تعداد کشته‌ها بوده‌ایم.

رئیس پلیس راه آذربایجان‌غربی افزود: علاوه بر آن یک هزار و ۱۷۶ نفر نیز در فروردین و اردیبهشت امسال مجروح شدند که متاسفانه رشد ۷ درصدی را در مقایسه با مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

فرمانی از آغاز طرح تابستانه پلیس راه استان از ۲۷ تیر ماه به مدت ۱۰۰ روز خبر داد و تصریح کرد: توقیف خودروهای متخلف و برخورد با رانندگانی که سرعت و سبقت غیرمجاز داشته باشند در این طرح مورد توجه بوده و پلیس راه استان امسال منسجم‌تر و کارآمدتر و به صورت شبانه‌روزی در خدمت مردم خواهد شد.

منبع: http://aiin.ir/index.php/news/8596-2015-06-14-07-56-16

Leave a Reply