جهش گوگل به بازار بیمه منازل مسکونی

شرکت بزرگ نرم افزاری "گوگل" پس از ورود به بازار بیمه وسایل نقلیه قصد دارد در صنعت بیمه پیش از گذشته فعالیت کند و به همین دلیل به دنبال تحول در بیمه منازل مسکونی است.

 

به گزارش بیدبرگ و نقل از سایت تخصصی‌ صنعت بیمه ، از زمان خرید شرکت تخصصی “نِست” سازنده دتکتور دود (تجهیزات اطفای حریق)، توسط گوگل در ژانویه سال ۲۰۱۴ میلادی اخبار زیادی منتشر نشده است اما اکنون خبر می رسد که گوگل در تلاش است تا با استفاده از دستگاه های جدید هوشمند نست، در بخش بیمه منازل مسکونی نیز ایفاگر نقش مهمی باشد.

نست با برگزاری کنفرانس خبری از سخت افزارهای هوشمند جدید خود که برای منازل مسکونی ساخته شده، رونمایی کرد. در میان این تکنولوژی های جدید،‌ ابزار جدید به چشم می خورند که می توانند در صنعت بیمه تاثیر گذار باشند.

طبق این گزارش، بیمه گذاران با استفاده از سخت افزارهای جدید نست می توانند در میزان حق بیمه خود صرفه جویی کنند و از بیمه گران تخفیف بگیرند. ترموستات های نست اجازه می ‌دهد از طریق موبایل یا تبلت دمای خانه را تنظیم کنید. دستگاه‌ های نست با حسگرهای خود حرارت، حرکت، رطوبت و روشنایی در محیط را اندازه‌ گیری و جمع‌ آوری می ‌کنند. شرکت آمریکایی نست اطلاعات دستگاه‌ های آنلاین خود را جمع‌آوری و ارزیابی می ‌کند.

در حالی که گوگل با استفاده از نست در حال پیشروی در بخش خانه‌ های هوشمند است، شرکت “اپل” هم بیکار ننشسته و با تعدادی تولید کننده دیگر قرارداد به امضا رسانده، البته تا اینجای کار گوگل بهتر از رقیب دیرینه خود ظاهر شده است.

پس اکنون جای تعجب نیست که گوگل پس از ورود به صنعت بیمه اتومبیل در اندیشه ورود به بازار بیمه منازل مسکونی باشد؛ چرا که این شرکت در بخش بیمه اتومبیل آمریکا و بریتانیا به خوبی عمل کرده است.

دوربین جدید امنیتی نست به شبکه وای فای متصل می شوند و سخت افزارهای آن توسط برنامه توسعه ای شرکت “دارپ‌کام” که نست سال گذشته آن را ۵۵۵ میلیون دلار خرید، به روز رسانی می شود. استفاده از این دوربین های جدید به صاحبان خانه اجازه می دهد تا از تخفیف های بیمه‌گران بهره مند شوند چرا که میزان وارد شدن خسارت به منازل مجهز به این دوربین های هوشمند به حداقل می رسد.

گوگل به طور رسمی، شرکت “نست لب” (Nest Labs) به قیمت ۳.۲ میلیون دلار تصاحب کرد. از آن زمان، هر دو شرکت درباره برنامه ‌های مشترک خود سکوت کرده و فقط به نگرانی‌ های کاربران در مورد حفظ حریم شخصی‌شان پاسخ داده بودند.

تونی فِیدل، از بنیانگذاران شرکت نست، اوایل دسامبر در کنفرانس بزرگ اینترنتی اروپا در پاریس گفته بود: «وقتی در خانه مردم نان در توستر می‌ سوزد یا گاز مونواکسید کربن خارج می‌شود، ما متوجه می‌ شویم.»

Leave a Reply