سلسله مراتب کنترل ریسک ناشی از بیماری سرطان

قبلا در مورد اینکه چطور ریسک های ناشی از رانندگی رو کنترل کنیم، صحبت کردیم. اما ریسک هایی که زندگی ما رو تهدید میکنن محدود به رانندگی نیست. یکی از مهمترین ریسک هایی که زندگی ما انسان ها رو تهدید میکنه، بیماری های خاص مخصوصا بیماری سرطان است. همونطور که قبلا گفته شد برای کنترل ریسک چهار رویکرد وجود داره که ترتیب اولویت اونها به شرح زیر است:

اول: حذف ریسک
دوم: کاهش ریسک
سوم: انتقال ریسک (بیمه)
چهارم: قبول ریسک

,محیط زیست,سلامت,بهداشت,سلامت و بهداشت,ایمنی و امنیتی,خطر سرطان,مدیریت ریسک,کنترل ریسک,شناسایی خطرات,اولویت بندی ریسک,اولویت بندی,مرور ریسک, ارزیابی ریسک,مراحل مدیریت ریسک

در مواجه با ریسک سرطان، متاسفانه فعلا روش همه گیری برای حذف این بیماری برای انسان پیدا نشده. اما میشه ریسک ابتلا به این بیماری رو کاهش داد که هممون قشنگ این راه ها رو بلدیم. ورزش کردن، غذای سالم مصرف کردن، عدم مصرف الکل و سیگار، کاهش تماس با آلودگی های آب، خاک و هوا و غیره از راه هایی هست که ریسک ابتلا به سرطان رو کاهش میده.
توجه داشته باشید که این کارهای خوب، ریسک سرطان رو کاهش میده ولی هنوز احتمال این هست که یه ورزشکار که غذای سالم می خوره و سیگار نمیکشه هم مبتلا به این بیماری بشه. درمان بیماری سرطان همراه با هزینه های سرسام آوری هست که در صورت ابتلا می تونه علاوه بر استرسی که این بیماری به ما و خانواده ما وارد کنه، باعث فشارهای مالی بشه. برا همین باید این ریسک منتقل بشه به شرکت های بیمه. بیمه های مختلف از جمله: بیمه زندگی و سرمایه گذاری، بیمه تامین اجتماعی و دیگر بیمه های مرتبط می تونن کمک بزرگی تو لحظات سخت درمان این بیماری باشن.
در نهایت، وقتی که شما تمام تلاشتون رو کردید تا ریسک ابتلا به سرطان رو کاهش بدید و تونستید بخشی از ریسک رو به شرکت بیمه منتقل کنید، با خیال راحت می تونید ریسک باقی مانده رو که ناچیز هست رو قبول کنید و از زندگی لذت ببرید.

Leave a Reply