<< دریافت مشاوره تلفنی از متخصص مشاوره تلفنی 24 ساعته
X

شرایط دریافت کارت اعتباری کارا کارت تامین اجتماعی

معرفی وضرورت اجرای طرح کارا کارت

کارت خرید اعتباری یک ابزار مالی است مانند تسهیلات و ضمانت نامه بانکی که یک فرد با استفاده از آن می تواند کالایی را خریداری نماید که بدون این ابزار امکان خرید آن ممکن نبوده است. این کارت تاکنون برای اقشار مختلف و توسط ادارات و سازمان های مختلف صادر شده است. در طرح جدید که توسط معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با عنوان کارت رفاه اجتماعی ایرانیان (کاراکارت) معرفی گردیده است، تلاش شده است که این کارت اعتباری به طور گسترده بین اقشار مختلف توزیع گردد و از این رو برای فروشگاه های پذیرنده کارت مزیت و یا صرفه های حاصل از قیاس بزرگ ایجاد شود چرا که فروشگاه ها با توجه به افزایش تعداد مشتریان می توانند کالاهای خود را با قیمت مناسب تر تامین و به مردم عرضه نمایند. در این طرح تلاش شده است که دریافت کنندگان این کارت بدون ارائه تضامین بانکی (سفته یا معرف) از این کارت و ابزار نوین مالی بهره مند شوند.

کارت خرید اعتباری به عنوان یک وام کوچک محسوب می شود که دارنده آن می تواند نواسانات خرید خود را کاهش دهد و بدون مراجعه به بانک یا افراد حقیقی مانند دوستان و اقوام ، نیاز کوتاه مدت خود را تامین کند. لازم بذکر است در حالی که در بسیاری از کشورها کارت اعتباری به عنوان ابزاری برای خروج از رکود مطرح است در ایران عدم دسترسی به وام های خرد یکی از علل مهم فقر اقتصادی محسوب می شود.

جامعه هدف در طرح کارا کارت

در این طرح در مرحله اول بازنشستگان بیمه تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری و در صورت تمایل سایر وزارتخانه ها ، سایر کارکنان دولت میتوانند مشمول این طرح شوند، در همین راستا تلاش می شود برای کارگران و افراد بخش خصوصی که حق بیمه را به تامین اجتماعی می پردازند و اقشار تحت پوشش نهادهای حمایتی، کارت صادر شود.

فروشگاه های پذیرنده طرح کارا کارت

تعاونی های سراسر کشور، فروشگاه های زنجیره ای رفاه، اتکا، شهروند، سپه، اسکان، اسکات و فرهنگیان که در صورت ازدیاد تقاضا به تعداد این فروشگاهها افزوده می شود. در مراحل اولیه بدلیل مشکلات اجرایی امکان استفاده از تعاونی های استانی ممکن نمی باشد. در صورت تداوم طرح و پذیرش مقررات کار و اجرای طرح توسط تعاونی های استانی می توان فروشگاههای استانی را به شبکه پذیرنده کارت افزود.

فرایند درخواست کارت اعتباری کارا کارت

بازنشستگان تأمین اجتماعی و بازنشستگان کشوری، می توانند از طریق سامانه رفاهی بیمه آدرس : www.samanehrefah.ir درخواست خود را برای دریافت کارت اعلام نمایند.

شرایط بهره مندی از طرح کارت اعتباری کارا کارت

  • کلیه بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان بیمه تامین اجتماعی میتوانند از این طرح استفاده نمایند که حقوق بازنشستگی خود را از یکی از شعب بانک رفاه دریافت می نمایند.
  • کلیه بازنشستگان و مستمری بگیران کشوری میتوانند از این طرح استفاده نمایند که حقوق بازنشستگی خود را از یکی از شعب بانک صادرات دریافت می نمایند.

زمان تحویل کارت کارا کارت

انتظار میرود حداکثر پس از مدت ۱۵ روز از زمان ثبت نام ، کارت برای هر فرد صادر گردد.

نحوه دریافت کارت کارا کارت

پس از چاپ کارت به شماره تلفن همراه که متقاضی اعلام کرده و شعبه بانک انتخاب شده از سوی ایشان از طریق همین سامانه ، پیامکی ارسال و زمان و شعبه تحویل دهنده کارت به متقاضی اعلام می شود.فرد به بانک مراجعه می کند و با ارائه کارت ملی و تکمیل فرم رضایتنامه کسر از حقوق، کارت خرید اعتباری خود را دریافت می نماید.

  •  هزینه صدور کار ۲۰۰۰ تومان می باشد که در بانک از انها اخذ خواهد شد.

فعال کردن کارت کارا کارت

در پاکت حاوی کارت خرید اعتباری، رمز کارت بصورت برگه ای جداگانه وجود دارد که با اولین خرید از فروشگاههای فوق الذکر و پس از ورود رمز مربوطه در دستگاه کارت خوان، کارت فعال می شود.
• تغییر رمز کارت از طریق همان دستگاه کارت خوان امکان پذیر میباشد.

میزان اعتبار کارت کارا کارت

میزان اعتبار کارت یا میزان تخصیص وام معادل چهار برابر حقوق هر ماه فرد می باشد. به طور مثال اگر فردی ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال حقوق دریافتی در ماه داشته باشد میزان وام اعتباری خرید کالای ایشان ۴۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال خواهد بود.

مدت اعتبار کارت کارا کارت

مدت اعتبار کارت بر روی کارت درج شده است و در صورتی که اجرای این طرح تداوم یابد امکان شارژ مجدد کارت وجود دارد .

بانک های طرف قرارداد کارا کارت

  •  بانک رفاه کارگران
  • بانک صادرات

سبحانی
  • آیا می شود چندبار کارا کارت گرفت ؟
    (۴)
Overall
۴
بررسی کاربر
۵ (۱ رای)
  << درخواست مشاور متخصص
تماس با بیدبرگ 
درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ