چندوجهی بودن بیمه شخص ثالث با قواعد بیمه گری سازگاری ندارد

روز گذشته دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران و تعدادی از مدیران عامل شرکتهای بیمه با وزیر دادگستری دیدار و گفت وگو نمودند.

به گزارش بیدبرگ و نقل از سندیکای بیمه، روز گذشته دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران و تعدادی از مدیران عامل شرکتهای بیمه با وزیر دادگستری دیدار و گفت وگو نمودند.

در این دیدار دبیر کل و مدیران یاد شده در خصوص چالش های حقوقی و اجرایی صنعت بیمه به ویژه چالش های موجود در بیمه شخص ثالث از جمله بالا بودن هزینه بیمه ناشی ازنرخ بالای تصادفات، ضرورت رعایت چارچوبهای قانونی برای تعیین نرخ بیمه بر اساس قیمت اعلامی دیه، همکاری دادگاه ها با شرکتهای بیمه، تقلبات و تخلفات در بیمه ها، عوارض بالا و تخفیفات موجود در تعرفه بیمه و زیان ده بودن شخص ثالث  و ضرورت صیانت از اصول و قواعد کسب و کار در صنعت بیمه نظرات خود را بیان نمودند.

در ادامه جلسه  حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری ضمن تبیین جایگاه و نقش بیمه در ایجاد آرامش در جامعه به ضرورت بهبود انضباط در فرهنگ و کاهش خسارتهای مادی و معنوی تصادفات اشاره کرد و خواستار تولید و انتشار آمار و اطلاعات دقیق و قابل استناد در این حوزه شد.
وی در ادامه بر پیچیدگی و چندوجهی بودن بیمه شخص ثالث که در شرایط فعلی بعضا با قواعد بیمه گری نیز سازگاری ندارد اشاره و ابراز امیدواری کرد که با مشارکت همه صاحب نظران و شرکتهای بیمه راه حل مناسبی برای آن پیدا شود.
وزیر دادگستری در این جلسه ضمن تاکید بر ضرورت هماهنگی بیشتر دادگاه ها با شرکتهای بیمه گر، پاره ای ملاحظات غیرقانونی حمایتی از افراد و سوء استفاده از بیمه را مورد انتقاد قرار داد.
حجت الاسلام پورمحمدی در پایان ضمن تاکید بر اصل شفافیت و اطلاع رسانی دقیق و مستند خواستار ارائه راهکارهای پیشنهادی سندیکای بیمه گران ایران برای حل معضلات و چالش های شخص ثالث گردید.
۲.۰
Sending
User Rating ۰ (۰ votes)

Leave a Reply

Sending