رشد و پیشرفت تکنولوژی و چگونگی کمک به صنعت بیمه

وقتی سخن از کارگزاران و نمایندگان بیمه در موسسه های کوچک تر به میان می آید، ‌تکنولوژی صنعت بیمه می تواند به آنها کمک کند فرآیندهای مختلف را در زمان های کاملا لازم با موفقیت به پیش ببرند.

رشد و پیشرفت تکنولوژی در جهان بیش از هر صنعت دیگری به کمک کارگزاران و نمایندگان صنعت بیمه آمده است.

به گزارش بیدبرگ و نقل از صنعت بیمه، گوشی های هوشمند و تبلت گرفته تا اپلیکیشن های مربوط به موبایل و وب سایت های اینترنتی، تکنولوژی در حال تسهیل کردن مسیر کسانی است که در صنعت بیمه به صورت حرفه ای فعالیت می کنند.

وقتی سخن از کارگزاران و نمایندگان بیمه در موسسه های کوچک تر به میان می آید، ‌تکنولوژی صنعت بیمه می تواند به آنها کمک کند فرآیندهای مختلف را در زمان های کاملا لازم با موفقیت به پیش ببرند؛ هرچند که طی کردن این مسیر بسیار زمانبر است.

برخی از این فرآیندها مستلزم ارائه جزئیات کامل از بیمه نامه، اطلاعات مربوط به پوشش ها و میزان پرداختی هاست.

در این گزارش آمده است که دلیل این امر آن است که امروزه کارگزاران و نمایندگان روزانه با صدها مراجعه کننده تلفنی مواجه هستند که نیاز به تعامل بیشتر را می طلبند. بنابراین هرچقدر این افراد با تکنولوژی های جدید آشناتر باشند می توانند به مشتریان شان بهتر خدمت و با تجارت های جدید ارتباط بهتری برقرار کنند.

برنامه های کاربردی جدید روز به روز محبوب تر می شوند و برخی از بیمه گران برای برقراری ارتباط بهتر و موثرتر، تصاویری را ضمیمه این برنامه ها کرده اند. از سوی دیگر، شرکت های اینترنتی بر این باورند که با انعقاد قراردادهای کاری جدید با بیمه گران می توانند به فروش آنلاین آنان کمک کنند؛ جایی که وجود مشتریان در کنار در دسترس بودن اطلاعات بیشمار می تواند به عنوان موتوری برای توسعه هر دو فعالیت عمل کند.

اکنون مشتریان با پرسش های زیادی رو به رو هستند و می خواهند با سرعت بیشتری به خدمات دست پیدا کنند. آنان دیگر نمی پذیرند که منتظر بمانند یا به ندرت حاضر می شوند که برای عقد قرارداد جدیدی با فرد حرفه ای مسافتی را بپیمایند. اینجاست که دستیابی و آشنایی با تکنولوژی های جدید، تفاوت ها را مشخص می کند.

کارشناسان بر این باورند که تکنولوژی های مربوط به گوشی های همراه به پرسش های بسیاری پاسخ می دهند که می توانند ناخودآگاه از مکالمه حضوری یا شنیداری جلوگیری کنند. به عنوان مثال، افراد غالبا برای دریافت اطلاعاتی درباره ماهیت بیمه نامه، قیمت ها، نوع پوشش تماس میگیرند که به تمامی آنان به طور کامل می توان از طریق تلفن های هوشمند و تبلت ها پاسخ داد. همچنین مشتریان می توانند به جای مکالمه تلفنی به اپلیکیشن ها و یا وب سایت های دوست داشتنی مراجعه کنند و از تمامی جزئیات با خبر بشوند.

به باور کارشناسان، با فروش آنلاین و از طریق تکنولوژی های هوشمند، محصولات به دنیایی واقعی با سرعت بیشتری معرفی و ارزش آنان دوچندان می شود. اینترنت اکنون برای تمامی فعالان فراتر از یک کانال توزیع است و به ابزاری نیرومند برای تبلیغ ایده های جدید و توسعه محصولات نوین تبدیل شده است.

در این گزارش آمده است که شرکت های بیمه در سراسر جهان برای ارتباط با تجار و رسیدن به زبان مشترک باید بر چالشهای متعددی غلبه کنند. این گونه از بیمه‌گران در اکثر موارد متهم میشوند که به شدت به فکر منافع و سود بیشتر هستند و کمتر به مشتریان می اندیشند.

هم اکنون شرکتهای بیمه بیشماری که تعدادشان رو به رشد نیز هست،‌ به کارگزاران و نمایندگان خود خدمات متفاوتی را پیشنهاد میکنند؛ ‌این خدمات هم اکنون حتی در شرکت های کوچک نیز ارائه می شود و به آنان اجازه می دهد که هم زمان به نیازهای مشتریانشان پاسخ بگویند.


آموزش گام به گام ارسال اینترنتی لیست بیمه و دریافت برگ پرداخت 

پرداخت فیش حق بیمه از طریق اینترنت

راهنمای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی


سوالات خود را در رابطه با بیمه عمر ,  بیمه تامین اجتماعی , بیمه سلامت , بیمه درمان تکمیلی ( بیمه تکمیلی ),  بیمه شخص ثالث  و …  را در مرجع سوالات بیمه بپرسید.

برای دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه می توانید فرم دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه را تکمیل کنید تا نماینده بیمه منتخب با شما تماس بگیرند.

رهام
  • تکنولوژی به کمک کدوم صنعت نرفته
۵.۰
Sending
User Rating ۰ (۰ votes)

Leave a Reply