پایین بودن سطح پوشش بیمه ای در واحدهای صنعتی

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی مازندران گفت : متاسفانه پوشش بیمه ای واحدهای تولیدی بخش صنعت در کشور به شدت پایین است.

به گزارش بیدبرگ و نقل از ریسک نیوز،سید مصطفی موسوی روز یکشنبه بیان کرد: شرکت های بیمه ای در کشور هنوز راهکار ورود به بخش صنعت را که دارای ظرافت خاصی است پیدا نکرده اند.  وی اظهار داشت : ضروری است پوشش بیمه ای در واحدهای صنعتی تسری پیدا بکند تا چالش های مربوط کمتر شود.
وی خواستار ارایه تکنیک های بیمه از سوی شرکت های بیمه ای به واحدهای صنعتی شد و گفت: شرکت های بیمه ای تصور می کنند که واحدهای صنعتی باید به دنبالشان بیاید در حالی که در هیج کجای دنیا این طور عمل نمی شود.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران تصریح کرد : برایندها مبین این است که واحد های صنعتی زمانی که این ضرورت را حس کنند به دنبال بیمه می روند وقتی این ضرورت از سوی آنها حس نمی شود، این بیمه ها هستند باید به دنبالشان بروند و آنها را توجیه کنند.
موسوی جهت برقراری ارتباط این دو مرکز به برگزاری نشست این شرکت با مسوولان شرکت های بیمه ای در مازندران اشاره کرد و افزود : برای تحقق این مهم ما به شرکت های بیمه ای قول همکاری دادیم.
وی نداشتن شبکه بین ارتباطی در واحدهای صنعتی را از دیگر مشکلات برشمرد و گفت: به همین دلیل، واحدهای نیازمند درست شناسایی نمی شوند و گردش اطلاعات خوب انجام نمی گیرد و حتی واحدهایی که دارای رانت اطلاعاتی یا ارتباطی هستند از تسهیلات بهره مند می شوند.
موسوی توسعه نظام پیمانکاری را از ضروریات بخش صنعت برشمرد و گفت : به این موضوع تاکنون کمتر پرداخته شده زیرا خیلی واحدهای تولیدی داریم که حلقه اتصال آنها باید برقرار شود که اکنون از همدیگر اطلاع ندارند.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران همچنین نبود ارتباط شرکتهای مهندسین مشاور با صنعت را خلا دیگر این بخش اعلام کرد و گفت : اکنون بیش از یکصد شرکت مهندسین مشاور در مازندران فعال هستند که می توانند در زمینه های مدیریت کیفیت ، توسعه صادرات، تامین منابع مالی و توسعه بازار واحدهای صنعتی مشاوره بدهند.
وی تعداد واحدهای تولیدی مستقر در شهرکهای صنعتی مازندران را دو هزار و ۵۰۰ واحد اعلام کرد.

Leave a Reply