پناهندگان حاضر در ایران بیمه می شوند

رئیس دفتر آسیا و اقیانوسیه امور پناهندگان سازمان ملل در دفتر ژنو سوئیس از تحت پوشش بیمه قرار گرفتن پناهدگان حاضر در ایران خبر داد.

به گزارش بیدبرگ و نقل از پایگاه خبری اعتبار، دیزی دل پنجشنبه شب در پایان سفر خود به شیراز در جمع خبرنگاران، گفت:  بیش از سه دهه است پناهندگان افغانی در ایران و استان فارس حضور دارند و خیلی سخته در این وضعیت بتوانیم از کشورهای جهان کمک مالی گرفت.

وی تصریح کرد: اما جای خوشحالی است که دولت ایران به وضعیت پناهندگان رسیدگی می کند و خوشبختانه رابطه نزدیک امور پناهندگان سازمان ملل و دولت ایران و به خصوص اداره اتباع استان فارس بهبود وضعیت و رفع مشکلات پناهندگان را به دنبال داشته است.

رئیس دفتر آسیا و اقیانوسیه امور پناهندگان سازان ملل در دفتر ژنو سوئیس افزود: یکی از مشکلات پناهندگان در ایران و استان فارس وضعیت مدارس آنها بوده که خوشبختانه با درایت مقام معظم رهبری این مشکل نیز برطرف شده است.

دیزی دل ادامه داد: با توجه به مشکلات اقتصادی جوامع پناهنده برای پرداخت هزینه سلامت و بهداشت، با دولت ایران مذاکراتی داشته ایم که نتیجه آن نیز تحت پوشش بیمه قرار گرفتن اتباع بیگانه است.

وی یادآور شد: اما در حال حاضر این بیمه برای پناهندگان مجاز است و با توافقی که بین وزارت کشور، وزارت بهداشت و درمان و تعاون و کار  انجام شده این طرح بزودی اجرایی می شود.

رئیس دفتر آسیا و اقیانوسیه امور پناهندگان سازان ملل در دفتر ژنو سوئیس افزود: زمانیکه دو نفر پناهنده با یکدیگر ازدواج می کنند و تنها یکی از آنها دارای کارت آمایش باشد بچه این زوج با مشکل بهداشت، مدرسه و… مواجه می شود که در این راستا نیز همکاری های در حال انجام با دولت ایران است.

دیزی دل تاکید کرد: وضعیت ایران در خصوص رسیدگی به پناهندگان بسیار بهتر از دیگر کشورهای جهان است.

صنعت بیمه , اخبار بیمه,تامین اجتماعی,بیمه عمر,بیمه سلامت,خسارت بیمه,خدمات درمانی,بیمه تکمیلی,تصادف,نمایندگی بیمه,سندیکای بیمه ایران,پژوهشکده بیمه,بیمه مرکزی,اخبار همایش ها و نمایشگاه ها,نمایندگان بیمه , بیمه شخص ثالث

بررسی کاربر
۰ (۰ رای)
در حال ارسال

ارسال یک پاسخ

اسکرول به بالا