پسابرجام و مزیت رقابتی مایکل پورتر

 پورتر، مزیت رقابتی یک کشور در یک صنعت خاص را توانایی و قابلیت آن کشور برای ترغیب شرکت ها به استفاده از کشورشان به عنوان سکویی برای انجام فعالیت های تجاری و کسب مزیت رقابتی می داند. مولفه های مدل رقابتی پورتر در ابتدا شامل چهار عامل عوامل تولید، شرایط تقاضا، استراتژی، ساختار و رقابت پذیری و صنایع مرتبط را شامل می شد که دو عامل اقدامات دولت و شانس نیز به آن اضافه شد. نمودار زیر عناصر مدل رقابتی پورتر، موسوم به مدل الماس را نشان می دهد. پورتر، ضمن اینکه بهره وری را در تمام عوامل تولید (سرمایه، منابع انسانی ، مدیریت …) ضروری می داند، سطوح بالایی از سایر عوامل مدل را برای کسب مزیت رقابتی و موفقیت در فضای فراملی لازم می داند. در بخش های بعد به معنا و کاربرد این مدل در شرایط پسابرجام برای صنعت بیمه ایران پرداخته می شود.

شرایط عوامل تولید (درونی) مدل الماس پورتر و معنی آن برای صنعت بیمه 

اشرایط عوامل تولید (درونی)
در بحث عوامل تولید فارغ از اینکه آیا کشور در آن دارای مزیت رقابتی نسبی است یا نه، پورتر معتقد است لازم تمام فعالیت های زنجیره ارزش با حداکثر کارایی انجام شود. هر چند مباحث مرتبط با بهره وری سابقه نسبتا طولانی دارد و به طور جدی توسط آدام اسمیت، مورد توجه قرار گرفت با این حال تئوری مزیت نسبی ریکاردو، بیشتر بر مزیت فعلی و ذاتی کشورها (منابع طبیعی، نیروی کار ارزان، موقعیت ژئوپلیتیک و … ) تاکید داشت.

بر اساس نظر ریکاردو، عاملی که باعث می شود یک کشور به تجارت با کشور های دیگر مبادرت کند، تفاوت قیمت های نسبی در کشورها و امکان تهیه ارزان تر کالاها و خدمات از طریق واردات و تخصصی شدن آن کشور در صادرات برخی کالاهای دیگر با مزیت نسبی است. از سوی دیگر عاملی که که که موجب می شود یک کشور به صادرات برخی محصولات خاص بپردازد و مزیت نسبی در دیگر کالاها نداشته باشد به موجودی عوامل تولید کشور یا مزیت های طبیعی آن باز می گردد.

هر چند بعدها این نظریه توسط ساموئلسون تکمیل شد با این حال اصل قضیه ثابت ماند. تا اینکه در آثار اندیشمندان بعدی توجه به «چگونه تولید کردن»، معطوف گردید؛ تا اینکه مایکل پورتر در سال ۱۹۹۰، با کتاب مزیت رقابتی ملت ها به صراحت اعلام نمود که برای موفقیت در بازار جهانی نمی توان صرفا به مزیت های نسبی آشکار شده اکتفا کرد بلکه اقتصادها می بایست از طریق شناخت وضعیت و ساختار خود و ظرفیت سازی به خلق مزیت رقابتی بپردازند.

پورتر استاندارد زندگی یک ملت در بلند مدت را به توانایی آن در دستیابی به سطح بالا و روزافزونی از بهره وری در صنایعی می داند که بنگاهها در آن به رقابت می پردازند.

بنابراین از الزامات رقابتی شدن صنعت بیمه در ایران در مواجهه با شرایط جدید کسب و کار، تلاش برای ارتقاء عوامل تولید، به خصوص منابع انسانی و سرمایه های فکری صنعت است. این امر مستلزم یک تغییر بنیادی در دیدگاه مدیران صنعت در موضوع منابع انسانی و نقش آن در ایجاد ارزش افزوده و مزیت رقابتی برای شرکت های بیمه است.

اجرای مدیریت منابع انسانی استراتژیک در شرکت های بیمه از ضروریات حال حاضر صنعت بیمه در ایران است. در بحث منابع مالی، بیشینه کردن درآمد حاصل از سرمایه گذاری ها، افزاش تنوع سبد سرمایه گزاری، کنترل هزینه های و حذف پرداخت های فاقد ارزش افزوده برای شرکت و مدیریت بهینه دارایی ها به خصوص گردش وجوه نقد احساس می شود

منبع: کانال تلگرام سامانه مقالات و تازه های بیمه

 


سوالات خود را در رابطه با بیمه عمر ,  بیمه تامین اجتماعی , بیمه سلامت , بیمه درمان تکمیلی ( بیمه تکمیلی),  بیمه شخص ثالث در مرجع سوالات بیمه بپرسید.

سید
  • یه دوره به دوره های تاریخی اضافه شده
۲.۵
Sending
User Rating ۰ (۰ votes)

Leave a Reply