پرداخت خسارت ۱۱میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال بیمه کوثر

شرکت بیمه کوثر در حوزۀ خسارت‌ های شخص‌ ثالث بدنی به دونفر زیان‌دیده مبلغی بالغ‌‌بر ۱۱میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال خسارت پرداخت کرده است.

به گزارش بیدبرگ و نقل از روابط‌ عمومی و اعلام بهادر یاری‌پور رئیس ادارۀ خسارت بدنی بیمه‌های اتومبیل بیمه کوثر، به دو زیان‌دیده در استان‌های  قزوین و ارومیه، در قالب دو پروندۀ خسارت جرحی که شامل تعدد دیه هستند، به‌ترتیب ۵ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال و ۵ میلیارد و ۵۶ میلیون ریال خسارت پرداخت شده است.

بهادر یاری‌پور یادآورشد: موارد مشابهی به زیان‌دیدگان استان‌های کرمان، کرمانشاه و مازندران نیز پرداخت شده است.

رئیس ادارۀ خسارت بدنی بیمه‌های اتومبیل بیمه کوثر با بیان اینکه در صورتی‌که در یک حادثه مسئول آن به پرداخت بیش از یک دیه به هریک از زیان‌دیدگان محکوم شود، بیمه‌گر موظف به پرداخت تمامی دیه‌های متعلقه خواهد بود، خاطرنشان‌کرد: منظور از تعدد دیات که فقط در تصادفات جرحی اتفاق می‌افتد این است که جمع دیات مجروح بیشتر از یک دیه کامل شود.

بهادر یاری‌پور با اشاره به اینکه در این شرایط شرکت بیمه ملزم به پرداخت دیه با ضریب افزایش سقف تعهد بیمه‌نامه خواهد بود، تصریح‌کرد: به‌صورت شفاف‌تر چنانچه جراحت‌های زیان‌دیده به ۱۰۰درصد برسد، مجموع صدمات را محاسبه نموده و مضرب، تعهد بیمه‌نامه خواهد بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید: