پرداخت بخشی از بیمه تکمیلی مستمری‌ بگیران توسط سازمان تأمین اجتماعی

پرداخت بخشی از بیمه تکمیلی مستمری‌بگیران توسط سازمان تأمین اجتماعی.

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: بخشی از بیمه تکمیلی بازنشستگان از ابتدای امسال توسط سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود.

به گزارش بیدبرگ  و به نقل خبرگزاری فارس، سید تقی نور بخش در حاشیه بازدید علی‌ اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور مقام معظم رهبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این دیدار مدیران سازمان گزارشی از حوزه‌ های درمانی، بیمه‌ ای و اقتصادی ارائه دادند.

وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی بیش از ۴۰ میلیون نفر را تحت پوشش بیمه‌ ای خود دارد که در راستای ایجاد امنیت اجتماعی برای این افراد در حال اقدام است.

وی گفت: یکی از کارکردهای سازمان تأمین اجتماعی تدوین برنامه‌ های استراتژیک است که می‌تواند در برنامه ششم توسعه نقش بسزایی را داشته باشد و این سازمان تمام توان کارشناسی خود را برای تدوین این برنامه به کار بسته است تا سیاست‌ های کلی مقام معظم رهبری در تامین اجتماعی ایجاد شود.

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی درباره بیمه تکمیلی، بازنشستگان و مستمری‌ بگیران گفت: طبق قانون الزام تامین درمان از تکالیف سازمان است و سازمان تامین اجتماعی در دو بعد خرید خدمت و ارائه خدمات درمانی در مراکز ملکی تامین اجتماعی ارائه خدمت می‌کند.

نور بخش افزود: در سال ۹۴، بر اساس توافق‌ های صورت گرفته فرانشیز بستری مستمری‌ بگیران تأمین اجتماعی در مراکز دولتی حذف می‌شود.

وی درباره بیمه کارگران در کارگاه‌ ها نیز اظهار داشت: اگر در کارگاهی فردی اشتغال داشته باشد باید لیست بیمه‌ ای آن رد شود و تحت پوشش بیمه قرار بگیرد.

وی گفت: بر اساس مصوبه هیات امنای سازمان تأمین اجتماعی از ابتدای امسال بخشی از بیمه تکمیلی بازنشستگان که معادل بیمه عمر است از سوی سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود.

Leave a Reply