واگذاری خدمات و وظایف جدید به کارگزاری‌های رسمی تامین اجتماعی

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: برون سپاری امور و استفاده از خدمات کارگزاری‌های رسمی یکی از اولویت‌های این سازمان است و در این راستا سازمان تامین اجتماعی درنظر دارد که کارها و وظایف جدیدی را به کارگزاری‌ها واگذار کند و امور حسابرسی دفاتر قانونی یکی از این وظایف است که برای واگذاری آنها مقدمات لازم فراهم شده است.

به گزارش بیدبرگ به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی ، محمد حسن زدا در نشست تخصصی مسئولین کارگزاری‌های رسمی استان‌های تهران و البرز اظهار داشت: یکی از مشکلات فعلی سازمان تامین اجتماعی تعداد بالای پرونده‌های در انتظار حسابرسی است و بهترین راهکار برای رفع این مشکل استفاده از ظرفیت کارگزاری‌ها است.
زدا در این نشست با اشاره به گستره فعالیت و گردش مالی قابل توجه سازمان تامین اجتماعی، گفت: هرماه برای هدفمند سازی یارانه‌ها ۳۲۰۰ میلیارد تومان از سوی دولت پرداخت می‌شود که این مبلغ با استفاده از تمامی منابع عمومی کشور بدست می‌آید اما سازمان تامین اجتماعی بدون وابستگی به بودجه عمومی کشور ماهیانه ۴۲۰۰ میلیارد تومان برای ارائه خدمات هزینه می‌کند.
وی با بیان اینکه در سال جاری تا کنون ماهیانه به طور متوسط ۳۵۰۰ میلیارد تومان حق بیمه دریافت شده است، افزود: این کار بزرگ با همکاری و تلاش بدنه نیروی انسانی متخصص و با تجربه انجام می‌شود و این ساختاری است که در طول سال‌های طولانی فعالیت سازمان شکل گرفته و جای افتخار دارد.

بودجه سازمان تامین اجتماعی معادل یک سوم بودجه کل کشور


زدا ادامه داد: بودجه سال جاری سازمان تامین اجتماعی ۵۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است که در مقایسه با بودجه کل کشور می‌بینیم که بودجه سازمان معادل یک سوم بودجه کل کشور است.
وی با اشاره به گستردگی فعالیت سازمان تامین اجتماعی و محدودیت‌هایی که در رابطه با استخدام و گسترش شعب وجود دارد، گفت: سازمان چاره کار را در برون سپاری فعالیت‌ها و واگذاری برخی امور به بخش خصوصی دیده است.


معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با تأکید بر استفاده از خدمات شبکه کارگزاری‌ های رسمی این سازمان گفت: سازمان تامین اجتماعی به سرعت به سوی مکانیزه شدن و برون سپاری حرکت می‌کند و امیدواریم از این طریق بتوانیم خدمات مناسب‌تری به جامعه هدف ارائه دهیم.

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد: ما به گسترش فعالیت کارگزاری‌های رسمی اعتقاد داریم و معتقدیم که کارگزاری‌ها می‌توانند نسخه نجات بخش سازمان تامین اجتماعی باشند.

اولیایی
  • خیلی این کارگزاری ها طرح خوبیه
۵.۰
Sending
User Rating ۰ (۰ votes)

Leave a Reply