ورود شرکت های بیمه خارجی یک فرصت محسوب است

عبدالرسول عطایی، مدیرعامل بیمه کوثر بیان کردورود شرکت های بیمه خارجی به بازار ایران را فرصتی مناسب برای شرکت های داخلی عنوان کرد و گفت: ورود شرکت های بیمه خارجی در کشور ما یک فرصت محسوب می شود و باعث می شود تا شرکت داخلی به شرایط ایده آل مشابه با آن ها برسند.

به گزارش بیدبرگ و نقل از آیین، مدیرعامل بیمه کوثر صبح امروز در نشست خبری بیمه کوثر که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شده بود، در پاسخ به خبرنگار آیین مبنی بر وضعیت رقابت در صنعت بیمه کشور گفت: متاسفانه وضعیت رقابت در کشور ما با توجه به مرض وحشتناک دامپینگ وضعیت اسفباری دارد. وی افزود: به علت ناآگاهی مردم از موضوع بیمه، بیمه گزاران به دنبال خرید ارزان هستند و درک خرید بیمه، به دلیل ماهیتی که دارد برای مردم چندان ملموس نیست. مدیر عامل بیمه کوثر در ادامه افزود: بدلیل ماهیت بیمه و آنکه بیمه خدمتی است که در آینده و در صورت بروز حادثه باید به ایفای تعهداتش بپردازند، لازم است که این آگاهی به مردم داده شود که در خرید محصول خوب و باکیفیت اصرار داشته باشند نه خرید ارزان! زیرا ممکن  است بیمه ای که با قیمت ارزان خریداری شده است هنگام بروز خسارت نتواند به جبران آن بپردازد و بیمه گزاری که هنگام خرید بیمه نامه از بیمه های ارزان خریداری نموده است متضرر شود. عطایی در ادامه خاطر نشان ساخت: مردم باید در نظر داشته باشند که هر زمان ممکن است حادثه ای رخ دهد که شامل حال خودشان هم بشود پس باید دور اندیشی کرده و از امروز به فکر جبران خسارت خود باشند. عطایی در ادامه افزود: خبرنگاران باید مردم باید مردم را سطحی از رشد و آگاهی برسانند تا آن ها اقدام به خرید بیمه نامه خوب نمایند نه ارزان!
مدیرعامل بیمه کوثر در ادامه بخش زیادی از این رقابت ناسالم و دامپینگ را مربوط به شبکه فروش دانست و گفت: ان شاالله بیمه کوثر در آینده به این مسئله مبتلا نشود.
وی افزود: اگر با شرایطی که هم اکنون شرکت های بیمه در کشور ما دارند خارجی ها به بازار ما بیایند قطعا دیگر جای ما در بازار نخواهد بود لذا شرکت های بیمه برای ثبات خوددر بازار باید سعی کنند تا با این شرایط خودشان را وفق دهند و رشد کنند.
مدیرعامل بیمه کوثر در ادامه خاطرنشان ساخت: ورود شرکت های بیمه داخلی به بازارهای جدید، آموزش، ورود به حوزه های فنی و تخصصی از دیگر مزایای ورود شرکت های خارجی به ایران است که امیدوارم شرکت های بیمه کشور ما نیز با این فرصت بوجود آمده از یک رشد و بالندگی مناسب و متوازنی با صنعت بیمه دنیا برخوردار شوند.

Leave a Reply