۱۲ نکته اساسی برای فروش بیمه

نکات زیادی برای فروش بیمه وجود دارد که با بکار گیری هر یک از آنها می تواند در امر فروش و بخصوص فروش بیمه نامه موفق بود، در اینجا ۱۲ نکته اساسی برای فروش بیمه را معرفی می کنیم.

باید دانست که فروشندگی بیمه یکی از مشاغلی است که تفاوتهای زیادی با سایر فروشندگی ها دارد ، چرا که این فروشندگان در حال فروش ایده ها ، اعتماد و قول یا وعده ای در آینده به مشتریان خود هستند ، در واقع ما فروشندگان باید بدانیم ، آنچه به فروش می رسد اعتبار و ارزشی است که با معرفی خودمان به مشتری می دهیم ، بنابر این باید تصویر درست و حرفه ایی در زمان مذاکره برای  فروش بیمه داشته باشیم.

۱) ظاهری آراسته داشته باشید:

بدیهی است ظاهر آراسته به شما اعتماد به نفس و در برخورد اول با مشتری شما را حرفه ای تر نشان می دهد.

۲) از اصطلاحات چاله میدانی استفاده نکنید:

با مشتری خود محترمانه صحبت کنید.

۳) یافتن زمینه های مشترک:

بدون در نظر گرفتن سن مشتری، نکات مشترک بین خود و مشتری را پیدا کنید. از طریق پرسیدن سولاتی مانند چه ورزشی میکنید؟ چه تیمی را دوست دارید؟ بر روی  مشترکات خود و مشتریتان متمرکز شوید.

۴) یادگیری از تجربه همکاران:

از تجربیات فروشندگان با سابقه استفاده کنید و از اشتباهات آنان درس بگیرید.

۵) مشتاق باشید:

همه دوست دارند شوروشوق شما را به عنوان یک فروشنده ببینند، اما نه پیش از حد عرف.

۶) گوش دادن به صدای خود در هنگام صحبت با مشتری:

به وسیله موبایل یا یک ضبط صوت در هنگام صحبت با مشتری صدای خود را ضبط کنید و به بررسی نحوه صحبت خود بپردازید. آیا با اعتماد به نفس صحبت میکنید؟ یا مثل یک بچه کوچک که گوشی تلفن را برداشته صحبت میکنید.

۷) کم صحبت کنید و بیشتر گوش کنید:

به عنوان یک فروشنده ی جوان یا بی تجربه زیاد صحبت کردن و نشان دادن دانش خود می تواند یک ضغف برای شما محسوب شود. سعی کنید بیشتر به مشتری خود گوش دهید تا بتوانید محصول بیمه ای مورد نیاز او را شناسایی کنید.

۸) بر طرف کردن سوء تفاهم قبل از این که مشکلی پیش بیاید:

اگر فکر میکنید حرفی زدید که ممکن است خریدار دچار سوء تفاهم شود، آن را قبل از این که سوء تفاهمی ایجاد شود مطرح کنید. مثلا بیان کنید که نوع انتخاب مشتری تاثیری بر میزان سود شما ندارد.

۹) آمادگی بیشتر:

اگر با بی تجربگی خود احساس ناخوشایندی دارید، بهتر است به کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات خود از طریق: جست و جو در اینترنت؛ مطالعه در مورد فروش، رفتن به سمینارهای فروش و بپردازید.

۱۰) بازاریاب شدن:

شما تنها فروشنده نیستید بلکه می توانید یک بازاریاب هم باشید. با استفاده از شبکه های اجتماعی، وب سایت ها، جست وجو در مشاغل دیگر میتوانید بازارهای بیمه ای را  بدست آورید.

۱۱) شناسایی نیازهای مشتری:

فروشندگان جوان معمولا به ویژگی های محصول توجه میکنند نه مزایای آن. در بیشتر مواقع این فروشندگان، با بیان ویژگی های محصول میخواهند اضطراب خود را از بین ببرند و دانش خود را اثبات کنند که متاسفانه مشتری به این موضوع اهمیتی نمی دهد. بهتر است ابتدا با پرسیدن سوال هایی به شناسایی نیازهای مشتری بپردازید و با استفاده ازمحصول خود نیاز مشتری را برآورده کنید.

۱۲) از اصطلاحات تخصصی بیمه زیاد استفاده نکنید:

شما برای یاد گیری این اصطلاحات چندین دوره آموزشی چند ساعته را گذرانده اید. در چند دقیقه ای که مشتری پیش شماست او میخواهد یک محصول بیمه ای بخرد نه اینکه دوره آموزشی چند ساعته ببیند.

منبع: www.insurancesplash.com

Leave a Reply