نرخ بیمه شخص ثالث اجباری را دولت تصویب می کند

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: کلاه بردار خطاب کردن بیمه گران اشتباه است زیرا نرخ بیمه شخص ثالث را دولت تصویب می کند و شرکت های بیمه به نرخ دولت عمل می کنند.

به گزارش بیدبرگ و نقل از سایت تحلیلی-خبری آیین، غلامرضا تاجگردون بیان کرد: تحلیل معاون وزیر صنعت معدن و تجارت مبنی بر اینکه بیمه ها در هشت ماه از سال که ماه حرام نیست هم هزینه ماه های حرام را دریافت می کنند ازروی بی اطلاعی و کم دانشی درباره موضوع دانست و افزود: نرخ بیمه بر اساس محاسبه ریسک است و فرمول خاص خودش را دارد.

وی افزود: محاسبات مربوط به نرخ بیمه محاسبات پیچیده ای است و با این محاسبات هم هنوز شخص ثالث ضررده است و کسی که می گوید بیمه گران سر مردم کلاه می گذارند از روی بی اطلاعی نسبت به محاسبه نرخ بیمه صحبت می کند و من مطمئنم اگر اطلاعات کامل و صحیح داشت چنین سخنانی بیان نمی کرد.

تاجگردون افزود: بیمه شخص ثالث اجباری است و نمی توان به بیمه گران گفت کلاه بردار؛ زیرا نرخ این بیمه را هم دولت تصویب می کند و شرکت های بیمه با آن نرخ دولتی عمل می کنند.وی یادآور شد: اگر شرکت های بیمه در شخص ثالث کلاه برداری می کردند که اینقدر دچار ضرر و زیان نمی شدند.

۲.۴
Sending
User Rating ۰ (۰ votes)

Leave a Reply

Sending