۷ دلیل برای بهتر بودن میوه فروشی از نمایندگی بیمه (طنز)

این طنز را هم به دوستانی بیمه چی خود و تمام کسانی که میپرسند چرا راجع به همه چیز مینویسی جز بیمه هدیه میکنم. تا کنون بیش از هزاران نفر از من پرسیده ­اند چرا شغل نمایندگی بیمه را انتخاب نمی­کنم. اما با خود هر چه فکر می­کنم می­بینم میوه­ فروشی بهتر از نمایندگی بیمه است. می­پرسید چرا؟ به این دلایل:

۱_ مردم هنوز تفاوت بین بیمه ­های بازرگانی و بیمه تأمین اجتماعی را نمی­دانند. نخست از هفت خوان رستم می­گذری و از شرکت بیمه فلان موفق به اخذ نمایندگی بیمه می­شوی و بعد با هزار مصیبت یک مکان کسب اجاره می­کنی و نمایندگی خود را راه ­اندازی می­کنی. نخستین مشتری از در وارد می­شود و می­­پرسد: «من می­خواهم خودم را به صورت خویش­فرما بیمه کنم.» با سعه صدر برای او توضیح می­دهی بیمه خویش­فرما مربوط به سازمان بیمه تأمین اجتماعی است و در حوزه فعالیت بیمه­ های بازرگانی نیست. غرولند کنان می­رود و از زمین و زمان انتقاد می­کند. نفر دوم می­آید و می­پرسد: «پای بچه من شکسته است. چطوری می­توانم از سازمان بیمه تأمین اجتماعی پول بگیرم؟» انگار کره زمین را مثل توپ بسکتبال دو دستی محکم توی سرت می­کوبند. در حالی که همه انواع میوه را می­شناسند و هیچکس از میوه­ فروشی سراغ نفت نمی­گیرید.
۲_ بسیاری از مردم از انواع بیمه بازرگانی فقط بیمه شخص ثالث را می­شناسند و عده کثیری فاقد بیمه شخص ثالث هستند. تازه وقتی فشار نیروی انتظامی را احساس می­کنند و یا وقتی تصادف می کنند تازه به فکر بیمه کردن ماشین خود می­افتند. حالا صحنه را مجسم کنید .مثال طرف تصادف کرده و به یکی خسارت زده است و حالا به سراغت آمده است تا ماشینش را بیمه کند در حالی که سال قبل به عنوان نماینده بیمه سراغ همین بزرگواران رفته بودی و خواسته بودی که ماشینشان را بیمه کنی. آن موقع طوری بهت نگاه می­کردند که انگار می­خواهند بگویند: «ای آقا! برو گوش یکی دیگه رو ببر! ما گوشمون از این حرفا پره!» حالا همین آقا وقتی در میوه ­فروشی میوه می­خرد حتی اگر به جنس میوه که چهارلا پهنا با او حساب می­کنند اعتراض کند، میوه­ فروش با غیض میوه ­ها را توی سبد خالی می­کند و می­گوید: «ناراحتی برو از جای دیگه بخر!» آنوقت یا طرف کوتاه می­آید و یا واقعاً جای دیگه می­رود و این دفعه پنج­لا پهنا می­خرد.
۳_ توی مهمانی نشسته­ ای. طرف بعد از پنج ماه تو را دیده است و به جای احوالپرسی تا تو را می­بینند تو را به شکل کارت بیمه شخص ثالث می­بینند و می­گویند: «راستی من یک سؤال بیمه ­ای دارم . . . » و بعد سر صحبت باز می­شود. تازه متوجه می­شوی ماشینش را پیش یک نماینده بیمه دیگر بیمه کرده است و سؤالش را از تو می­پرسد. حالا پارسال سراغ همین آدم که رفته بودی برای این که تو را از سر باز کند گفته بود من ماشین را فروختم. در حالی که هیچوقت توی مهمانی به میوه ­فروش نمی­گویند: «راستی خیار کیلو چند؟»
۴_ در نمایندگی بیمه اختیار تعیین قیمت از نماینده بیمه سلب شده است . حق بیمه را یک مرجع دیگر تعیین می­کند آنوقت مردم نمایندگی بیمه را با بقالی یا سوپر مارکت عوضی می­گیرند و سر قیمت چانه می­زنند. تازه فکر می­کنند کل حق بیمه به نماینده می­رسد. در حالی که در میوه فروشی شما میوه سالم را به مردم به قیمت گران، میوه نیمه خراب را ارزان­تر به مردم کم ­درآمد­تر و احتمالاً میوه کاملاً خراب را به آب میوه ­فروشی­ها و نمی­دانم لواشک­ سازی­ها می­فروشید!
۵_ در میوه­ فروشی شما محلی برای عرضه کالای دیگران هستید، معمولاً افزایش قیمت بین میدان میوه و تره­ بار با مغازه شما چند برابر است. در نمایندگی بیمه هم شما واسطه هستید فقط مشکل اینجا است که جنس شما را نمی­بینند و تازه نوع جنس و قیمت آن را دیگری تعیین می­کند و خسارت را هم یکی دیگر پرداخت می­کند و شما فقط بد و بیراه می­شنوید. شما فقط نقش «دیوار خانواده» را بازی می­کنید و شیر بی یال و کوپال هستید.
۶_ شما در نمایندگی بیمه با نیروی لوس و نازک ­نارنجی کارشناس سر و کار دارید که کافی است یک کم ناراحت شود، هوس کانادا به سرش می­زند و یا مشتری شما سر از یک نمایندگی دیگر در می­آورد. اما در میوه ­فروشی یکی دو کارگر از برادران افغانی می­گیرید، مثل ساعت برای شما کار می­کنند و غر که نمی­زنند هیچ با همه سختی ­ها هم می­سازند.
۷_ در نمایندگی بیمه شما وابسته به زمان هستید و باید صبر کنید تا بیمه ­نامه طرف تمام شود. اما در میوه ­فروشی هر فصلی میوه خودش را دارد و شما آن را می­ آورید، هر میوه­ ای هم طرفدار خاص خودش را دارد و شما تقریبا در همه سال فروش خود را یکنواخت خواهید داشت.
با تشکر از نیما زاهدی برای این مطلب

راه اندازی مرجع سوالات بیمه وِیژه فعالان صنعت بیمه


سوالات خود را در رابطه با بیمه عمر ,  بیمه تامین اجتماعی , بیمه سلامت , بیمه درمان تکمیلی ( بیمه تکمیلی ),  بیمه شخص ثالث  و …  را در مرجع سوالات بیمه بپرسید.

برای دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه می توانید فرم دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه را تکمیل کنید تا نماینده بیمه منتخب با شما تماس بگیرند.

ریحانی
  • واقعا دلم برای خودمان سوخت
۵.۰
Sending
User Rating ۰ (۰ votes)
Comments Rating ۰ (۰ reviews)

Leave a Reply

Sending