مهندسی مجدد سازمان و تشکیلات و ارتقای سطوح مدیریتی بیمه دانا

مهندسی مجدد سازمان و تشکیلات و ارتقای سطوح مدیریتی بیمه دانا
رئیس هیات مدیره بیمه دانا ار مهندسی مجدد سازمان ، تشکیلات و ارتقای سطوح مدیریتی این شرکت در آینده خبر داد.

به گزارش بیدبرگ و به نقل از روابط عمومی بیمه دانا، در نشستی که روز ششم اردیبهشت ماه جاری با حضور دکتر رضا جعفری رئیس هیات مدیره، دکتر سید مجتبی عطری عضو هیات مدیره، دکتر سید داود حسینی، علیرضا عاطفی و حسین یاوری معاونان اشخاص، اداری و مالی و شعب وشبکه فروش، سعیدخسروی مدیر دفتر هیات مدیره و مدیر عامل و عبدالحسین پهلوان رئیس شورای فنی در محل مدیریت بیمه های اتومبیل برگزار شد. ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد این مدیریت در سال گذشته، اهداف و برنامه های سال جاری آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

دکتر جعفری در این نشست با قدردانی از رشد مطلوب بیمه های اتومبیل در سال گذشته به ویژه نیمه دوم سال در بعد رشد پرتفوی، کنترل ضریب خسارت، اعمال مدیریت ریسک در این حوزه و ارائه  خدمات مطلوب و سریع به حادثه دیدگان بیمه شخص ثالث و با اشاره به فلسفه قانون بیمه شخص ثالث گفت: علیرغم وجود برخی اشکالات شکلی و محتوائی در قانون مذکور که انتظار می رود در آینده شاهد اصلاحات آن طبق لایحه ای که توسط دولت به مجلس ارائه شده، باشیم افزود، همانگونه که می دانیم روح این قانون حمایتی است و صنعت بیمه نیز در این حوزه همکاری بسیار خوبی تاکنون داشته و خدمات ارزنده ای را در جهت پیشگیری از وقوع جرائم اجتماعی ناشی از سوانح رانندگی برای خانواده های قربانیان حوادث رانندگی ارائه کرده است.

همچنین وی با تاکید بر نگرش مثبت صنعت بیمه  در ارائه خدمات بیمه ای در بخش بیمه های اتومبیل توجه به نیروی انسانی را یکی از محورهای مهم توسعه و پیشرفت در هر مجموعه ای به ویژه بیمه دانا بر شمرد و افزود: تمام کوشش ما رسیدگی به وضعیت رفاهی و معیشتی کارکنان است تا این وضعیت همچنان بهبود یابد، چون معتقدیم که انجام این مهم در دستیابی به اهداف و سیاست های کوتاه و بلند مدت شرکت پر اهمیت است، لذا اجرای طرح طبقه بندی مشاغل را از مدتی پیش در شرکت آغاز کردیم که خوشبختانه تاکنون پیشرفت خوبی داشته و تلاش می کنیم تا سه ماه آینده این طرح اجرائی شود.

وی با اشاره به پیامد ها و نقاط مثبت اجرای این طرح افزود: با اجرایی شدن این طرح از این پس جابجایی افراد در سطوح صف و ستاد تعیین کننده وضعیت معیشتی آنها نخواهد بود و صرفاً براساس سیستم امتیاز بندی و نوع شغل و عملکرد، وضعیت حقوقی و معیشتی کارکنان تعیین خواهد شد.

رئیس هیات مدیره در ادامه اظهار داشت: پس از قطعی و اجرائی شدن طرح طبقه بندی مشاغل، قصد داریم پست ها و تشکیلات شرکت را مهندسی مجدد کرده و سطوح مدیریتی را ارتقا دهیم.

دکتر جعفری انجام این تصمیم را در گرو مطالعه و نیاز سنجی دپارتمانهای مختلف به ویژه شعب استانی دانست و افزود: ترکیب نیروی انسانی در برخی بخش ها متناسب با نوع فعالیت آنها نیست که امیدواریم با عملی شدن این طرح جهت ارتقاء بهره وری ترکیب نیروی انسانی نیز مورد بازنگری قرار گیرد.

در این نشست علیرضا عاطفی معاون اداری و مالی بیمه دانا در باره چگونگی جابجائی نیروی انسانی در مدیریت های مختلف به ویژه بخش های مربوط به خسارت درمان و اتومبیل و دکتر سید داود حسینی معاون اشخاص در خصوص نحوه تامین منابع مالی در حوزه بیمه نامه شخص ثالث مطالبی ایراد کردند.

بر اساس این گزارش حسین یاوری معاون بازاریابی، شعب و شبکه فروش نیز در این جلسه ضمن قدردانی از تلاش های مدیریت اتومبیل در جذب پرتفوی، از ارائه شیوه های جدید در بحث پرداخت خسارت و رویکرد جدید نسبت به بیمه های اتومبیل خبر داد و اظهار داشت: برای این منظور تصمیم داریم بسته های بیمه ای جدیدی را تعریف کرده تا محوریت آن بر بیمه های اتومبیل متمرکز باشد تا از این به بعد شرایط مناسب تری برای بازاریابی اتومبیل ایجاد شود.

وحید رضا باختری مدیر بیمه های اتومبیل در این نشست با تشکر از حضور مدعوین، گزارشی از وضعیت نیروی انسانی و عملکرد همکاران این مدیریت ارائه کرد و از حمایت های ارکان مدیریتی شرکت از حوزه بیمه های اتومبیل نیز قدردانی نمود.

در پایان این جلسه اعضای حاضر از بخش های مختلف ساختمان گودرز به ویژه مدیریت دفتر حقوقی شرکت بازدید کرده و با همکاران آنها به گفت و گو پرداختند.

Leave a Reply