آیا مقایسه بیمه تامین اجتماعی با بیمه زندگی صحیح است؟

نشان عالی تندیس مشتری مداری!؟ یا مشتری فریبی

آنطور که در وب سایت انجمن ملی حمایت از مصرف کنندگان درج شده است این انجمن و فراکسیون حمایت از حقوق مصرف کنندگان مجلس شورای اسلامی بنا بر ادعای خودشان ،بنا بر برپایی جشنواره ای در آذرماه تحت عنوان نخستین جشنواره ملی رضایتمندی مشتری در حوزه بانک و بیمه داشته و برگزاری آن را به گروه بین المللی پشگامان برگزار کننده سمینارها واگذار کرده است. این وبگاه در اطلاعیه خود آورده است “این رویداد که با حمایت معنوی دستگاههای اجرایی و تشکلهای مرتبط با این حوزه برگزار می گردد. در نظر دارد پس از انجام فرآیند ارزیابی منطبق بر اصول تخصصی و علمی با همکاری اساتید دانشگاه ها به تجلیل از بانک ها و بیمه های حامی حقوق مصرف کننده بپردازد.”

اما نکته جالب توجه آن عدم انتشار هیچگونه خبر یا اطلاعاتی در این وب سایت درخصوص نحوه برگزاری ، داوری ویا شرکتها و سازمانهای شرکت کننده در این جشنواره و حتی خبرها و بازخورهای پس از برگزاری این چنین جشنواره ایی می باشد. رفتاری که به نظر کاملا دور از رفتار حرفه ایی و یا جایگاه یک سازمان برگزار کننده چنین مناسبتهایی می تواند تعریف شود.
اما یک نکته بسیار عجیب و جالب تر این است که دو شرکت بیمه ایی و چهار بانک با درج خبری مشابه در وب سایت ها ی خود به معرفی سازمان مطبوع خویش به دریافت کننده برترین جایزه رعایت از حقوق مصرف کننده این جشنواره نموده اند ،حال آنکه نحوه برگزاری و داوری و حتی جایگاه حقوقی و اعتبار این انجمن خود به خوبی مشخص نیست و حتی وبگاه این انجمن نیز به تایید آن نپرداخته است. البته سناریوی که به نظر مطرح می رسد ، اعطای لوح یا نشان یادبود به ثبت نام کنندگان یا حامیان برگزاری این جشنواره باشد. اما آنچه مشخص است تداعی این مثل قدیمی از کاه کوه ساختن بوده و از آن بدتر رفتاری که خود به خوبی گویای رفتاری مشتری فریبانه میباشد. کاش می شد به مدیران ارشد و به خصوص بازاریابی این سازمانها این پیام را انتقال داد که قضاوت کنندگان اصلی رضایتمندی مشتری ، خود مشتریان شما هستند.
این خبر را می توانید در وب سایت بیمه های دانا و رازی و بانکهای انصار، مهر اقتصاد ، آینده و بانک شهر ملاحظه بفرمایید.

—————————————————————————————————————————————–

آیا مقایسه بیمه تامین اجتماعی با بیمه زندگی ( بیمه عمر) صحیح است؟

چگونه ممکن هست بیمه تامین اجتماعی را با بیمه زندگی ( بیمه عمر) مقایسه نمود؟ این فقط یک سفسطه هست و هیچ ارتباطی با هم ندارد که بتوان قیاس نمود!!کسانی که این قیاس را میکنند فقط شرایط بیمه زندگی ( بیمه عمر) را میدانند و از شرایط تامین اجتماعی با خبر نیستند، از اینرو معایب را با محاسن مقایسه نموده اند، شکی نیست که تمام بیمه ها معایبی دارند،ولی هر کدام محاسنی هم دارند، بزرگترین عیب یک بیمه زندگی ( بیمه عمر) اینه که یک پوشش بیمه ای مقطعی داره و پس از پایان مدت بیمه نامه هیچ پوشش بیمه ای برای بیمه شده قائل نیست و این در حالیست که بیمه شده پس از پایان مدت بیمه ، با سن زیاد، نیاز به انواع خدمات بیمه ای اعم از درمان و بیمه زندگی ( بیمه عمر) به هیچ وجه پاسخگوی نیاز وی نیست، در این جامعه هر دو بیمه برای یک شخص نیاز هست و مکمل یکدیگر هستند، یک کارگر وقتی بیکار میشود ،بیمه زندگی ( بیمه عمر) چه نیازی را برآورد میکند؟

بیمه بیکاری در بیمه تامین اجتماعی پاسخگو هست. مثال دیگه اینکه ۴۰ سال پیش پدر حقیر به رحمت خدا رفت و چون بیمه تامین اجتماعی داشت ،مستمری به مادر رسید و ۳۵ سال پیش مادر هم دار فانی را وداع گفت، مستمری هم به تبع آن قطع شد، ولی ۵ سال پیش همشیره،همسرش را از دست داد، مستمری مجددا” برقرار شده و حقوق و مستمری پدر به وی رسیده است، به فرض اینکه پدر یک بیمه زندگی ( بیمه عمر) در آن زمان داشت، واقعا چه چیز را پوشش میداد ؟پس قیاس در شرایط یکسان پاسخی شایس ته خواهد داد ،شما میتوانید بیمه زندگی ( بیمه عمر) در شرکتهای بیمه مختلف را باهم قیاس کنید ولی نمیتوان یک خودرو سواری را با یک کامیون قیاس کرد. هر دو لازم هستند و مکمل یکدیگر. / نوشته شد توسط آقای حامد عسگری

—————————————————————————————————————————————–

رسیدن به موفقیت در فروش بیمه زندگی ( بیمه عمر) کار چندان آسونی نیست!

یکی از سختی های رسیدن به موفقیت در این شغل ،انجام کارهای خسته کننده، پیش پا افتاده و پرزحمته. مثلاً باید هر روز ۳ مشتری جدید ملاقات کنید، ۱۰ نامه بازاریابی توزیع کنید، ۲ مشتری قبلی رو پیگیری کنید، به ۵ مشتری جدید تلفن کنید و…
اینجاست که خیلی از نماینده ها کم کم خسته و دلزده میشن و دست از ادامه این تلاشهای منظم برمیدارن. اما تنها و تنها عاملی که باعث ادامه این مسیر برای شما میشه اینه که نیروی “چرا”یی خودتون رو فعال کنید!
درواقع اگر چراهای شما قدرتمند باشند همه چگونگی ها بی معنی میشن. یعنی تا وقتی که انگیزه اصلی تون از انجام کار بیمه گری رو پیدا نکنید، هر تلاشی برای رسیدن به کارمزدهای بالا رو نیمه تمام رها میکنید.
بذارید یه مثال بزنیم: اگه من یه تخته به عرض ۳۰ سانتیمتر و طول ۳متر رو روی زمین صاف میگذاشتم و ازتون می خواستم در ازای دریافت ۲۰هزارتومن از روش رد بشید، این کار رو میکردید؟!

تقریباً پاسخ همه مثبته! حالا اگه همین تخته رو بین دوتا ساختمان ۲۰طبقه قرار بدم و باهاش یه پل درست کنم، بازم حاضرید به ازای ۲۰هزارتومن از روش رد بشید؟!
تقریباً همه پاسخ منفی میدن. حالا اگه بچه تون توی ساختمان مقابل که درحال سوختن بود، داشت با فریاد ازتون تقاضای کمک می کرد چی؟ آیا از روی تخته رد می شدید؟ قطعاً بله! حتی دیگه ۲۰هزارتومن هم براتون مهم نیست!
پس چرا با اینکه ریسک سقوط از روی تخته در هر دو حالت یکی بود، به حالت اول پاسخ نه ولی به حالت دوم بی درنگ پاسخ بله دادید؟! مگه ریسک هر دو یکی نبود؟ پس این وسط چی تغییر کرده؟

تنها عامل متغیر، چرایی شماست! یعنی دلیل شما برای عبور از روی تخته. نتیجه اینکه اگر چرایی و دلیل شما از انجام یک کار، به اندازه کافی بزرگ و قدرتمند باشه، تقریباً هیچ قدرتی در دنیا نمی تونه مانع شما برای انجام اون کار بشه!
اما اگه از نماینده های بیمه بپرسیم چرایی و دلیلشون از فروختن بیمه زندگی ( بیمه عمر) چیه، یک دسته میگن پول و درآمد و دسته دیگه میگن خدمت به جامعه و رضای خدا!

درحالی که هر دوی اینها، انگیزه و چرایی فروختن بیمه زندگی ( بیمه عمر) نیستن، بلکه نتیجه حاصل از فروختن بیمه زندگی ( بیمه عمر) هستند. اگه نتونید این دوتا مورد رو انتخاب کنید، انتخاب سوم شما چیه؟ معمولاً اغلب نماینده ها توی این مرحله قفل میکنن و قادر به پاسخگویی نیستند! دلیلش اینه که اغلب نماینده های ما انگیزه واقعی خودشون از فروختن بیمه زندگی ( بیمه عمر) رو نمی دونن!
راستی، چرایی و انگیزه شما از فروختن بیمه زندگی ( بیمه عمر) چیه؟!

 —————————————————————————————————————————————-

فروش بیمه عمر,بیمه میهن,بیمه جامع زندگی,بیمه زندگی,بیمه جامع,پرداخت سرمایه,بیمه عمر زمانی,بیمه زندگی زمانی,بیمه زندگی زمانی,بیمه,مقالات بیمه,بیمه عمر,بیمه زندگی,بازار بیمه,صنعت بیمه,رشد بیمه زندگی,حق بیمه,بیمه تامین اجتماعی,بیمه مرکزی,عواید بیمه زندگی,بیمه,فرهنگ بیمه

بررسی کاربر
۰ (۰ رای)
در حال ارسال

2 دیدگاه ها

  1. یوسف کوهیار آگوست 1, 2018

ارسال یک پاسخ

اسکرول به بالا