حمایت از معافیت مالیاتی بیمه شخص ثالث در راستای کمک به مردم

علی محمد احمدی عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: اگر معافیت‌های مالیاتی به منظور کمک به مردم باشد، می‌توان از آن حمایت کرد، در غیر این صورت دلیلی برای معافیت شرکت‌های بیمه‌گر از مالیات بر ارزش‌افزوده وجود ندارد.

به گزارش بیدبرگ و نقل از سایت تحلیلی-خبری آیین، علی محمد احمدی در واکنش به پیشنهاد مطرح شده برای معافیت بیمه شخص ثالث از مالیات بر ارزش افزوده، گفت: شکی نیست که توسعه صنعت بیمه به اقتصاد کشور کمک می‌کند، اما اگر قدرت خرید وجود نداشته باشد، طبیعتاً برای خرید بیمه در جامعه تمایلی نخواهد بود.
نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: به‌هرحال باید توجه داشت که مالیات یا از بیمه‌گر دریافت می‌شود و یا از بیمه‌گذار که در هر دو صورت هزینه خریدار افزایش می‌یابد، لذا اعمال معافیت مالیاتی در صورت درست اجراشدن به نفع مردم خواهد بود.
وی ادامه داد: همچنین موضوع حائز اهمیت دیگر این که شرکت‌ بیمه‌ گر باید به فکر کاهش هزینه تمام‌ شده باشند تا مردم بیشتری از بیمه استفاده کنند، در این صورت سود آن‌ها نیز به‌مرور افزایش خواهد یافت.
علی محمد احمدی نایب‌ رئیس اول کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: اگر معافیت‌های مالیاتی به منظور حمایت از مردم باشد، می‌توان از آن حمایت کرد، در غیر این صورت دلیلی برای معافیت مالیاتی شرکت‌های بیمه‌گر وجود ندارد.
نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس عنوان کرد: اکنون لایحه اصلاح قانون بیمه شخص ثالث در کمیسیون‌های تخصصی مجلس در حال بررسی بوده و نمایندگان نیز به نحوی آن را تصویب خواهند کرد که سود این تغییرات به جیب مردم و شرکت‌های بیمه‌گر سرازیر شود.
گفتنی است؛ معافیت شرکت‌های بیمه از پرداخت مالیات بر ارزش‌افزوده در لایحه پیشنهادی اصلاح قانون بیمه شخص ثالث قیدشده و نمایندگان مجلس نیز در حال بررسی آن در کمیسیون‌های تخصصی هستند.

۴.۲
Sending
User Rating ۰ (۰ votes)

Leave a Reply

Sending