مشکلات بیمه گزاران بیمه توسعه همچنان ادامه دارد

با گذشت ۴ ماه از آغاز سال جاری و تصور این که مشکل بیمه‌گزاران بیمه توسعه حل شده است، به تازگی یکی از بیمه‌گزاران این شرکت اعلام کرد که به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه، از محل زندگی خود متواری شده است.

به گزارش بیدبرگ و نقل از خبرگزاری آنا، انتشار اخباری درباره تسویه بدهی بیمه‌گزاران بیمه توسعه از سوی بیمه مرکزی باعث شد که باز تعدادی از این افراد با ما تماس بگیرند و اطلاعات تازه‌ای از این جریان را روایت کنند.

آخرین روزهای سال گذشته بود که اعلام شد تمامی زندانیان مرتبط با پرونده بیمه توسعه، آزاد شده‌اند و خسارت‌های آنها پرداخت شده است، اما ظاهرا به دلیل واگذار نشدن دارایی‌های بیمه توسعه به بیمه ایران که عامل تسویه این بدهی‌ها بود،‌ پرونده عده دیگری از بیمه‌گزاران بیمه توسعه دوباره به جریان افتاده است.

یکی از بیمه‌گزاران بیمه‌ توسعه در واکنش به گزارشی که در  ابن خبرگزاری منتشر شد در پیامی نوشت : «۲ سال است که تصادف کرده‌ام و تا حالا هیچ خبری از پرداخت دیه به زیان‌دیدگان نشده است. مگر ما چه گناهی کردیم که بیمه ماشین‌مان را از بیمه توسعه گرفتیم. ۲ ماه است که حکم جلب مرا زیان‌‌دیده گرفته و او اکنون به دنبال من است. خواهش می‌کنم فکری به‌حال ما کنید.»

در پی ارسال این پیام، خبرنگار ما با این بیمه‌گزار تماس گرفت و جزئیات ماجرا را جویا شد. او که ساکن شهرستان دزفول است، با بیان اینکه به دلیل شکایت زیان‌دیده از او، تحت تعقیب و متواری است، گفت: چند ماهی از ازدواج من می‌گذرد، اما به دلیل پرداخت نشدن خسارت توسط بیمه توسعه امکان بازگشت به منزل برای من فراهم نیست.

او ادامه داد: سال ۱۳۹۱ و در پی تصادفی که برای من رخ داد، حادثه‌ای اتفاق افتاد که منجر به شکستگی پای یکی از هم‌شهریانم شد و پس از برگزاری دادگاه و گذشت سه سال، هم‌ اکنون باید ۶۰ میلیون تومان خسارت به آن فرد پرداخت کنم.

به گفته این فرد، بیمه توسعه از پرداخت این خسارت استنکاف کرده و او به همین دلیل مجبور به فرار از منزل شده است، زیرا در غیر این صورت دستگیر و مانند زیان‌دیدگان پیشین این بیمه راهی زندان می‌شود.

این بیمه‌گزار تاکید کرد: بارها به نمایندگی بیمه توسعه در دزفول مراجعه کرده‌ام، اما پاسخ واضحی به من نمی‌دهند و مدعی شدند که بیمه مرکزی این خسارت را پرداخت می‌کند.

وی در ادامه با بیان اینکه با مسئولان تماس گرفته‌ و حتی مراجعه حضوری داشته است، افزود: می‌گویند بیمه توسعه همکاری لازم در خصوص واگذاری دارایی‌های خود را نداشته است و به همین دلیل امکان پرداخت خسارت وجود ندارد.

تعداد دیگری از هموطنان نیز نسبت به اتفاقات بیمه توسعه واکنش‌هایی داشته‌اند. به عنوان مثال یکی از مخاطبان آنا در این باره نوشته است: پرونده دختر من «ا.ه» که حکم دیه دارد قطعی شده اما تا کنون بیمه توسعه این خسارت را پرداخت نکرده است. شعب این شرکت هم تعطیل است و کسی پاسخگوی ما نیست.

مخاطب دیگری نوشته است: متاسفانه شرکت بیمه توسعه با عملکرد نادرست و غیرمسئولانه خود در طی چند سال اخیر، موجبات تالم، سرگردانی و مشکلات فراوان دیگری برای تعداد زیادی از مردم خسارت دیده در سرتاسر کشور فراهم کرده است. هرگز از یاد نمی بریم صبح تاریک روزهای سرد در چهار راه جهان کودک را…آوارگی در پایتخت را …شاید نتوانیم به لحاظ قانونی شما را تحت پیگرد قرار دهیم، اما از آه مظلوم بترسید. روز حسابی هم در کار هست. شما را به خدا واگذار کردیم.

Leave a Reply