عدم پرداخت مستمری بازنشستگی بیمه کشاورزان ، روستاییان و عشایر تا ۵ سال آینده

دکتر محمد رضا رستمی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در نشست خبری مشترک روسای سازمان های بیمه گر و رفاه اجتماعی به مناسبت هفته سلامت گفت: ۱.۵ میلیون نفر از عشایر، کشاورزان و روستائیان تحت پوشش این صندوق قرار دارند.

در حال حاضر موضوع بازنشستگی (پیری) در عشایر و پرداخت مستمری بازماندگان در این اقشار را صندوق بیمه روستاییان و عشایر تقبل می کند.
وی افزود: بیمه روستاییان و عشایر، متولی بیمه اجتماعی این اقشار است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با بیان اینکه بیمه‌های اجتماعی تعهدات بلندمدت و کوتاه مدت را تحت پوشش دارند و بیمه‌های درمان سازمان تامین اجتماعی هم حوزه درمان را تحت پوشش قرار داده است، گفت: صندوق بیمه عشایر و روستاییان فقط بیمه‌های اجتماعی را در بر می‌گیرد.

رستمی ادامه داد: در حال حاضر موضوع بازنشستگی (پیری) در عشایر و پرداخت مستمری بازماندگان در این اقشار را صندوق بیمه روستاییان و عشایر تقبل می کند.

سقف حقوقی عشایر و روستاییان ۷۰۰ هزار تومان است که فرمول اصل بیمه و پرداخت آن براساس همین پرداختی انجام می شود.
مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر با اشاره به اینکه بازنشستگی افراد را در این صندوق، ۱۵ سال پرداخت قرار داده‌ایم، گفت: تاکنون ده سال از عمر صندوق بیمه عشایر و روستاییان گذشته است پس تا ۵ سال آینده پرداخت مستمری بازنشستگی نداریم.

۱۵ درصد درآمد ماهیانه کشاورزان را برای بیمه در نظر گرفته‌ایم که ۵ درصد را خود آنان پرداخت و ۱۰ درصد دیگر را دولت می‌پردازد.
رستمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر، ۲۳ هزار خانوار به عنوان از کارافتاده و بازماندگان فوتی ها از صندوق مستمری بازنشستگی دریافت می کنند.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر؛ وی گفت: همچنین سقف حقوقی عشایر و روستاییان ۷۰۰ هزار تومان است که فرمول اصل بیمه و پرداخت آن براساس همین پرداختی انجام می شود.


آموزش دریافت فیش و برگ پرداخت حق بیمه ، بیمه شدگان اختیاری و مشاغل آزاد

آموزش گام به گام پرداخت فیش حق بیمه تامین اجتماعی از طریق دستگاه عابر بانک

آموزش کامل مراحل پرداخت فیش حق بیمه از طریق USSD  تلفن همراه

پرداخت فیش حق بیمه از طریق اینترنت

مشاهده سابقه بیمه

آموزش گام به گام ارسال اینترنتی لیست بیمه و دریافت برگ پرداخت 

آموزش گام به گام تهیه لیست بیمه تامین اجتماعی


سوالات خود را در رابطه با بیمه عمر ,  بیمه تامین اجتماعی , بیمه سلامت , بیمه درمان تکمیلی ( بیمه تکمیلی ),  بیمه شخص ثالث  و …  را در مرجع سوالات بیمه بپرسید.

برای دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه می توانید فرم دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه را تکمیل کنید تا نماینده بیمه منتخب با شما تماس بگیرند.

بلال
  • اونوقت کی به ما مستمری میده
۵.۰
Sending
User Rating ۰ (۰ votes)

Leave a Reply