مدیر بیمه های اشخاص بیمه ایران: ارائه خدمات به فرهنگیان مایه افتخاراست

مدیر بیمه های اشخاص بیمه ایران: ارائه خدمات به فرهنگیان مایه افتخاراست. سال ۹۳، دو هزار میلیارد تومان در
بخش درمان خسارت پرداخت کرده ایم.
مدیر بیمه های اشخاص بیمه ایران با بیان اینکه ارائه خدمات به فرهنگیان مایه افتخار است گفت:‌ مسوولان آموزش و پرورش از بیمه ایران برای بیمه درمان تکمیلی کارکنان خود درخواست نرخ کرده اند و ما این موضوع را دردست بررسی داریم.
به گزارش بیدبرگ و به نقل از روابط عمومی بیمه ایران، بهروز ناظمی با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش همچنان به این مجموعه بابت قرارداد بیمه تکمیلی طلایی فرهنگیان بدهی معوق دارد، افزود:‌ بیمه ایران برای ارائه خدمات درمانی به آموزش و پرورش مشکلی ندارد اما شرط اصلی ما برای عقد قرارداد جدید تعیین تکلیف و بازپرداخت بدهی گذشته است.
وی با اشاره به اینکه اکثر مراکز درمانی و بیمارستانی درجه یک طرف قرارداد با بیمه ایران هستند، اظهارداشت: هم اکنون بیش از پنج میلیون نفر از خدمات درمان تکمیلی بیمه ایران استفاده می کنند و ما به طور متوسط روزانه یک هزار معرفی نامه بستری به مراکز درمانی صادر می کنیم.
مدیر بیمه های اشخاص بیمه ایران اضافه کرد:‌ در  حال حاضر بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیش از دو میلیون بیمه شده بزرگترین بیمه گذار طرف قرارداد بیمه های تکمیلی درمان با بیمه ایران است و از این طریق بیش از دو میلیون خانواده شهداء و ایثارگران تحت پوشش خدمات درمان تکمیلی این مجموعه قراردارند.
 ناظمی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از دو هزار میلیارد تومان هزینه درمان بیمه گذاران خود در مراکز درمانی طرف قرارداد را پرداخت کرده ایم، تصریح کرد: برای بستری و درمان بیمه شدگان در مراکز درمانی به طور متوسط از چهار تا سیصد میلیون تومان خسارت به مراجع درمانی و بیمارستان ها غرامت پرداخت شده است.
به گفته وی سهم بیمه ایران از بیمه های تکمیلی پنجاه و سه درصد از کل سهم بازار است و این مجموعه در بخش سلامت بیشترین همکاری را با مراکز درمانی و بیمارستانی داشته است. 
به اعتقاد وی دستیبابی به رضایتمندی بیمه گذاران دربخش درمان بسیار دشوارتر از سایر بخش هاست. اما دراین بخش نیز با همکاری مناسب مراکز درمانی بیشترین رضایتمندی را طبق آمار کسب کرده ایم.
ضریب خسارت بیمه های درمان تکمیلی چند سالی است که از خسارت بیمه نامه های شخص ثالث در کشور پیشی گرفته است. ناظمی در رابطه با اقدمات بیمه ایران برای کاهش ضریب خسارت در این بخش نیز گفت:‌ برای کاهش ضریب خسارت در بیمه های تکمیلی مدیریت ریسک را به صورت جدی دنبال کرده و در دادن نرخ های فنی و کارشناسی آموزش های لازم به کارکنان و همکاران داده شده است تا از بروز خسارت های بی مورد جلوگیری شود.
 به اعتقاد وی جلوگیری از پرداخت خسارت های غیرواقعی علاوه بر کاهش ضریب خسارت بیمه گر به سود بیمه گذار نیز خواهد شد و باعث کاهش حق بیمه می شود در همین راستا و به خصوص در رسیدگی به هزینه های کلینیکی و پاراکلینیکی نظارت و کنترل ها را طبق آیین نامه های بیمه مرکزی دنبال می کنیم. یکی از مشکلات بیمه گذاران برای بستری در مراکز درمانی صدور معرفی نامه ازسوی بیمه گران است،
مدیر بیمه های اشخاص بیمه ایران در این رابطه نیز عنوان کرد: برای تسهیل در روند صدور معرفی نامه و افزایش میزان رضایتمندی بیمه گذاران، صدورمعرفی نامه ها را الکترونیکی کرده و بیمه گذاران تنها با در اختیار داشتن دستور پزشک معالج و کد ملی می توانند در محل معرفی نامه را تحویل بگیرند.
 وی اضافه کرد: البته در بعضی از بیمارستان های پر تردد همانند بیمارستان خاتم الانبیاء نماینده بیمه ایران نیز در محل مستقر شده است و درصورت لزوم نسبت به رفع مشکل بیمه گذاران اقدام خواهد کرد.
 ناظمی در خصوص بدهی بیمه ایران به بیمارستان ها و مراکز درمانی نیز تصریح کرد: بیمه ایران در پرداخت مطالبات به مراکز درمانی تقریبا به روز است البته همانطور که می دانید رسیدگی به مطالبات بیمارستان ها و مراکز درمانی کار سهل و آسانی نیست و نیاز به دوره زمانی زیادی دارد. اما ما توانسته ایم مطالبات تمامی بیمارستان های طرف قرارداد را در کمتر از دو ماه پرداخت کنیم که در صنعت بیمه کم نظیر است.
محمد
  • روز معلم مبارک
۵.۰

Leave a Reply