مدیریت بحران و توسعه بیمه

معاون وزیر و رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: توسعه بیمه در کشور موجب کاهش هزینه های دولت و افزایش رضایتمندی بیشتر مردم می شود.

به گزارش بیدبرگ به نقل از ایرنا، اسماعیل نجار روز یکشنبه در سومین کنفرانس ملی مدیریت بحران گفت: توسعه بیمه در کشور همچنین موجب افزایش کیفیت ساخت و سازها و کاهش خسارات نیز خواهد شد،ضمن اینکه این توسعه باعث می شود تا هزینه هایی که بابت مقابله و خسارت حوادث در کشور پرداخت می شود، صرف پیشگیری آن ها خواهد شد.

**درست بسازیم و درست نظارت کنیم

وی، تاکید کرد: معتقدم باید درست بسازیم و درست نظارت کنیم و با استفاده درست از امکانات و منابع، خسارات ناشی از حوادث را باید به حداقل رسانیم.
رییس سومین کنفرانس ملی بحران در کشور همچنین افزود: ایران از لحاظ حادثه خیزی، مقام دهم در دنیا و رتبه چهارم در آسیا را به خود اختصاص داده است و طبیعی است به رغم همه تمهیدات دولت برای تامین خسارات حوادث در کشور، هزینه های پرداختی ، کفاف خسارات موجود را نمی دهد که برای این موضوع باید تدابیری اندیشیده شود.
نجار همچنین تاکید کرد: هر چند روز به روز در بحث مدیریت بحران به سمت جلو و جایگاه مطلوبی پیش می رویم اما این روند از سرعت لازم مورد نیاز کشور برخوردار نیست.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: باید موضوع اساسی بیمه و گسترش آن در همه حوادث، جایگاه واقعی خود را پیدا کند و اگر فرصت مناسب برای ارایه لایحه بیمه حوادث همگانی ایجاد شود، راه، هموارتر خواهد شد.
وی همچنین با بیان اینکه بیش از یک و نیم میلیون واحد مسکونی ساخته شده از سوی بنیاد مسکن بیمه شده است افزود: با تمهیدات اتخاذ شده خانه هایی که از این پس از سوی دولت ساخته می شوند بیمه خواهند شد.
نجار همچنین به بحث بیمه کشاورزی تاکید کرد که این قشر از جامعه با حوادث گوناگونی از قبیل سرمازدگی، خشکسالی، بیمه دامی، سیل و خسارات مواجه اند.
وی، گفت: در یک سرمازدگی چند ساعته، بیش از ۱۵۰هزار میلیارد تومان به کشاورزان خسارت وارد شد که با وجود کمک هزار میلیارد تومانی دولت باز هم مردم دچار مشکل و نگرانی هستند.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور هشدار داد: اگر بیمه به کمک مردم نیاید در بحث مدیریت بحران مشکل خواهیم داشت و اگر با تمام معنا در این حوزه حضور یابد تحولی بزرگ را شاهد خواهیم بود.
وی، همچنین تاکید کرد: با وجود کارهای بیشماری که در مقاوم سازی مدارس، بیمارستان ها و بسیاری از مراکز آسیب پذیر کشور انجام شده است هنوز با مشکلات و کمبودهایی مواجه ایم.
کنفرانس ملی مدیریت بحران کشور از امروز با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر کشور، رییس کمیته امداد، معاونان وزیر و دیگر مسوولان کشوری آغاز به کار کرده است و تا فردا ادامه خواهد داشت.

در صورتی که در زمینه خرید بیمه و یا دریافت خسارت و دیه از شرکت بیمه نیاز به مشاوره تلفنی تخصصی دارید از طریق صفحه اصلی سایت بیدبرگ درخواست مشاوره خود را ثبت کنید

[button-green url=”https://www.bidbarg.com/?cd=&b=WP-5593″ target=”_blank” rel=”nofollow” position=”center”]مشاوره تلفنی تخصصی >>[/button-green]

توسعه بیمه

بررسی کاربر
۰ (۰ رای)
در حال ارسال

ارسال یک پاسخ

اسکرول به بالا