مجمع عمومی بیمه ما برگزار شد

مجمع عمومی بیمه «ما» با حضور بیش از ۸۰ درصد سهامداران دیروز برگزار و ۳۰۰ ریال سود برای هر سهم که حدود ۹۰ درصد سود قابل تقسیم است، میان سهامداران تقسیم شد.

به گزارش بیدبرگ و به نقل از روابط عمومی بیمه ما، مجمع عمومی بیمه ما با حضور سیدمحمد علیپور، مدیرعامل بیمه ما و ریاست محمد ابراهیم پورزرندی و غلامزاده و باطنی به‌عنوان ناظران و سید‌محمود حسنی، مشاور حقوقی بیمه ما به‌عنوان منشی جلسه برگزار شد. در این مجمع صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۳ به تصویب رسید و روزنامه‌های «دنیای اقتصاد» و «اطلاعات» به‌عنوان روزنامه رسمی بیمه ما انتخاب شدند. همچنین موسسه حسابرسی بهراد مشار به‌عنوان بازرس قانونی اصلی و حسابرس مستقل و موسسه حسابرسی هشیار بهمند به‌عنوان بازرس قانونی علی البدل این شرکت در سال ۹۴ انتخاب شدند.
سیدمحمد علیپور درخصوص فعالیت‌های بیمه ما در سال گذشته گفت: تامین سود در شرکت‌های بیمه مقوله‌ای سخت و پیچیده است و افزایش ۵۴ درصدی سود عملیاتی، افزایش ۲۰۵ درصدی حق بیمه نسبت به سال گذشته، ضریب خسارت ۵۳ درصدی و ترکیب پرتفوی مناسب شرکت رقم‌های مطلوبی با توجه به شرایط موجود سال گذشته در صنعت بیمه محسوب می‌شوند. وی در ادامه اضافه کرد: همچنین از لحاظ بدهی نسبت به دیگر شرکت‌ها در وضعیت مناسبی هستیم. اخذ سهم از بازار ۶۶/ ۱ درصدی بر مبنای کل آمار منتشر شده بیمه مرکزی و ۱۸۴ درصدی از پرتفوی صنعت بعد از کسر حق بیمه‌های شخص ثالث و درمان گروهی، یکی از نقاط مطلوب بیمه «ما» محسوب می‌شود. سال گذشته، روی بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری تاکید و سهم خوبی از طریق این بیمه‌نامه‌ها جذب کردیم و با تغییراتی که در بیمه‌های عمر داده شد اکنون رتبه چهارم بیمه‌های عمر را در کل صنعت بیمه کسب کرده‌ایم. مدیرعامل بیمه «ما» همچنین درخصوص برنامه‌های سال‌جاری این شرکت گفت: برنامه‌محور بودن بیمه ما در این سال مورد توجه جدی هیات‌مدیره است. همچنین گسترش بیمه‌های عمر یکی دیگر از اهداف ما است البته محصولات جدید بیمه‌ای نیز ایجاد خواهیم کرد.
وی ادامه داد: از دیگر برنامه‌های مهم ما در سال ۹۴، ایجاد ۵ شعبه جدید است که برخی باجه بیمه‌ها پس از کسب پرتفوی مناسب به شعبه تبدیل خواهند شد. همچنین تا پایان سال افزایش سرمایه شرکت به ۲۵۰۰ میلیارد ریال محقق خواهد شد.

دیدگاه خود را ثبت کنید: