اولین شماره مجله ریسک و بیمه به زبان انگلیسی منتشر شد

با هدف ارتقای سطح کیفی مطالعات بیمه ای و نیز ارتباط با دانش جهانی بیمه، اقدام به چاپ اولین شماره مجله ریسک و بیمه به زبان انگلیسی  نموده است. این مجله که دارای مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری است، توسط پژوهشکده بیمه و به صورت دو فصلنامه، چاپ می گردد.

به گزارش بیدبرگ و نقل از سایت تحلیلی-خبری آیین، هیات تحریریه این مجله را اندیشمندان بنام بیمه و ریسک داخلی و خارجی تشکیل می دهند که از میان آنان می‌توان به آقایان محسن بهمنی اسکویی و یان دان به ترتیب استاد تمام در دانشگاه‌های ویسکنسون میلواکی آمریکا و دانشگاه لوون بلژیک اشاره نمود. موضوع اصلی این مجله بیشتر به مفاهیم نظری و عددی و عملیاتی در بخش های مختلف بیمه و ریسک مانند محاسبات اکچوئرال، مدیریت ریسک، اندازه های ریسک و نظریات مربوطه، اقتصاد بیمه و مالی، نرخگذاری و مدیریت بیمه، حسابداری بیمه، ارزیابی توانگری و غیره می پردازد. برخی مقالات که در نخستین شماره این مجله انگلیسی به چشم می خورد شامل:
اثر ریسک گریزی بر عدم پرداخت حق بیمه در بازار بیمه زندگی ایران، نرخ گذاری بیمه بیکاری در ایران، رابطه بین تقاضای بیمه زندگی و رشد اقتصادی در ایران، رویکرد آماری به شناسایی پولشویی در شرکت های بیمه با استفاده از الگوریتم ژنتیک است.
علاقمندان در صورت تمایل می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با ایمیل [email protected] تماس حاصل نمایند.

Leave a Reply