لاستیک‌ وارداتی تحت پوشش بیمه اجباری

مدیرعامل اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی لاستیک، روغن و فیلتر کشور با بیان اینکه لاستیک‌های بایاس، نیاز تولید داخلی را پاسخ می‌دهد، گفت: اگر برای تولید داخل، سرمایه‌گذاری و تامین اعتبار صورت گیرد، نیازی به واردات نیست.

به گزارش بیدبرگ و به نقل خبرگزاری فارس، محمدرضا آل سارا در پاسخ به این سوال که چند درصد از لاستیک ها در کشور وارداتی هستند، اظهار داشت: با وجود توان داخل بیش از ۵۰ درصد لاستیک‌ها از خارج کشور تأمین می‌شوند.

وی گفت: لاستیک های وارداتی شامل آنهایی می شود که در داخل تولید نمی‌شود و اگر برای بخش تولید داخل، سرمایه‌گذاری و تامین اعتبار لازم صورت بگیرد، نیازی به واردات آنها نداریم.

آل سارا با اشاره به ضعف کیفیت محصولات خارجی در مقابل تولیدات داخلی، تصریح کرد: خدمات پس از از فروش محصولات وارداتی بسیار محدود است و با این حال در عمل هم اجرا نمی‌شوند.

مدیر عامل اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی لاستیک، روغن و فیلتر کشور به منظور اجرای حقوق حقه مصرف کننده ما به شورای عالی اصناف پیشنهاد دادیم که لاستیک های وارداتی تحت پوشش بیمه اجباری قرار بگیرند.

وی تصریح کرد: در این صورت مصرف کننده در هر نقطه از کشور می تواند نیازهای خود را با کمترین هزینه برطرف کند.

مدیر عامل اتحادیه شرکت های تعاونی لاستیک، روغن و فیلتر یاد اور شد: مقدمات این اقدام از سوی اتاق تعاون ایران و اتحادیه تعاونی های لاستیک در حال انجام است.

Leave a Reply