اولین قرارداد بیمه اتکایی پس از برداشته شدن تحریم

با توزیع ۱۰۰درصدی قرارداد مازاد خسارت رشته باربری و کشتی بیمه مرکزی در سطح بین المللی با مشارکت یک شرکت بیمه اتکایی اروپایی، اجرایی شدن برجام در صنعت بیمه کشور آغاز شد
به گزارش بیدبرگ به نقل از اداره کل روابط عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مینا صدیق نوحی معاون اتکایی بیمه مرکزی با اعلام این خبر گفت: اشتیاق بیمه گران و بروکرهای اتکایی منطقه و بازارهای جهانی با قطعی شدن برجام، حضور حدود ۳۰۰ نفر در قالب ۱۶۰ هیات از کشورهای مختلف در بیمه مرکزی را به دنبال داشت تا تمایل همکاری خود در بازارهای ایران را رسما اعلام کنند.
معاون اتکایی بیمه مرکزی افزود: پیش از این رئیس کل محترم بیمه مرکزی، عملیاتی شدن برجام در صنعت بیمه را در گرو پذیرش ریسک در سطح بین المللی اعلام کرده بود و در همین راستا معاونت اتکایی بیمه مرکزی با تلاش های خود توانست با یکی از بیمه گران اروپایی اتکایی قرارداد اتکایی منعقد کند .
نوحی از افزایش۳۰ درصدی واگذاری در بازارهای بین المللی در سال جدید خبر داد و گفت: با تحولات جدیدی که در روابط ایران و کشورهای اروپایی ایجاد شده است، نزدیک به ۱۰۰ درصد قرارداد مازاد خسارت رشته باربری و کشتی در سال جدید به طور مستقیم و توسط چند بروکر اتکایی در سطح بین المللی توزیع شد که یک شرکت بیمه اتکایی اروپایی با رتبه ازs&p برای اولین بار پس از تحریم ها ۱۵درصد از این قرارداد، سهم پذیرفته است.

شرایط شرکت بیمه های خارجی در قبل از تحریم های بین المللی

لازم به ذکر است، قبل از تحریم ها حضور شرکت بیمه های خارجی در بازار بیمه کشور به اشکال مختلف و برای مشارکت در ریسک هایی که در بازارهای بین المللی توزیع شده بود، عملیات واگذاری انجام می گرفت. با اعمال تحریم ها علیه ایران این روابط تقریبا قطع شد و صنعت حمل و نقل دریایی بیشترین لطمه را دید و پذیرش ریسک بیمه کشتی های حامل نفت و فرآورده های نفتی ایران متوقف شد. به همین منظور بیمه مرکزی کنسرسیومی متشکل از شرکت های بیمه تشکیل داد و راهبری آنرا به عهده گرفت.

منبع: سایت بیمه مرکزی


سوالات خود را در رابطه با بیمه عمر ,  بیمه تامین اجتماعی , بیمه سلامت , بیمه درمان تکمیلی ( بیمه تکمیلی),  بیمه شخص ثالث  و …  را در مرجع سوالات بیمه بپرسید.

برای دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه می توانید فرم دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه را تکمیل کنید تا نماینده بیمه منتخب با شما تماس بگیرند.

nejad
  • خدا کنه زودتر همچی درست شه واقعا خیلی بازار بده
۵.۰
Sending
User Rating ۵ (۱ vote)

Leave a Reply