فراخوان جشنواره رسانه و تامین اجتماعی

اولین بار فراخوان جشنواره رسانه و تامین اجتماعی به صورت کشوری در هفته تامین اجتماعی منتشر می شود.

به گزارش بیدبرگ و نقل از گزارش ریسک نیوز، عباس تقی پور مشاور مدیرعامل و مدیرکل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی و مدیران بیمه‌ای و درمانی کشور امروز(۱۸ خرداد) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این سازمان در سال جاری، ۵۸هزار میلیارد تومان بودجه مصوب دارد.
وی با اشاره به اینکه اینکه این بودجه بدون اتکا به درآمدهای نفتی تامین خواهد شد، افزود: این مساله در ایجاد، تداوم و تقویت امنیت اجتماعی بیش از ۴۰ میلون نفر از آحاد جمعیت مهم است.
این مقام مسئول با یادآوری اینکه شرکای تامین اجتماعی و رسانه ها به عنوان یکی از مهمترین ابزار انتقال نقطه نظرات مردم به کمک تامین‌اجتماعی بیاند، افزود: این سازمان علاوه برپاسخگویی، پاک دستی، برنامه محوری و قانون مداری را مورد توجه قرار داده است و ارتقاء کیفیت خدمات را در سالجاری دنبال می کند.
به گفته تقی پور سال گذشته بیمارستان ها به اندازه ۱۰ سال گذشته تجهیز شدند، افزود: استفاده از فن آوری اطلاعات به بیمه شدگان و دریافت لیست حق بیمه به صورت غیرحضوری بیش از یک میلون مراجعه در سراسر کشور را کاهش داده است.
این مقام مسئول افزود: برای اولین بار فراخوان جشنواره رسانه و تامین اجتماعی به صورت کشوری در هفته تامین اجتماعی منتشر می شود.
به گفته وی، از (۱۹ تا ۲۵ تیر) به عنوان هفته تامین اجتماعی نامیده شده است که ۵۰ عنوان برنامه کشوری و بیش از یک هزار برنامه استانی برگزار می شود.
تقی پور هدف از اجرای این برنامه ها را توجه به خواسته های بیمه شدگان و مستمری بگیران از طریق تعامل با تامین اجتماعی و استفاده از حداکثر امکانات تامین اجتماعی در ارائه خدمات دنبال می شود.
وی با اشاره به اینکه ۱۵ نفر از مستمری بیگران تامین اجتماعی کشوری دردهه ۱۲۷۰ متولد شده اند و در ردیف مسن ترین افراد تامین اجتماعی قرار دارند، تصریح کرد: درصد هستیم تا با این افراد از نزدیک دیدار کنیم که فردی ۱۱۸ ساله به عنوان اولین فردی است که در استان زنجان دیدار کردیم.
به گفته مشاور مدیرعامل و مدیرکل روابط عممی سازمان تایمن اجتماعی و میران بیمه ای و درمانی۳۴۲ خانواده نیز به مدت ۵۰ سال از تامین اجتماعی مستمری دریافت می کنند که موجب ایجاد امنیت خاطر برای بیمه شدگان هستند.

Leave a Reply