بررسی عملکرد و برنامه‌های بیمه تامین اجتماعی در سال ٩۴ و ٩۵

به گزارش بیدبرگ به نقل از اداره کل روابط عمومی بیمه تأمین اجتماعی، درهمایش تبیین اهداف و خط مشی های سال ۱۳۹۵سازمان تامین اجتماعی  دکتر محمدعلی همتی گفت: در سال ٩۵ یکی از برنامه‌های مهم بخش درمان بیمه ارتقاء هتلینگ بیمارستان‌ها است و در بیمارستان‌هایی که ارتقا هتلینگ انجام شده است، شاهد افزایش رضایتمندی در بین بیماران و کارکنان هستیم.

وی با بیان اینکه در سال گذشته برنامه‌های حوزه درمان بیمه تأمین اجتماعی به خوبی پیش رفت، گفت: هم در ارائه خدمات در مراکز ملکی و هم در خدمات مراکز درمانی طرف قرار داد تلاش زیادی برای جلب رضایت بیماران و بیمه شدگان عزیز شاهد بودیم.

دکتر همتی در ادامه مدیریت نوین بیمارستانی را از جمله مسائلی برشمرد که در بیمه تأمین اجتماعی با جدیت دنبال می‌شود.

دکتر همتی افزود: در بیمه تأمین اجتمای با الگو برداری از بیمارستان میلاد این برنامه را اجرایی می‌کنیم و امیدواریم با اجرای این برنامه شاهد ارتقاء قابل توجه خدمات درمانی به جامعه شریف بیمه شدگان و بازنشستگان باشیم.

افزایش ١٨ درصدی درآمدهای بیمه‌ای بیمه تامین اجتماعی

محمدحسن زدا، معاون فنی و درآمد بیمه تأمین اجتماعی نیز در این پنل گفت: تصویب و ابلاغ به موقع بودجه سالیانه و تدوین بودجه بر اساس برنامه عملیاتی زمینه ساز حرکت سریعتر بیمه به سوی اهداف تعیین شده است.

وی با بیان اینکه در سال جاری براساس بودجه تنظیم شده بیمه شاهد افزایش ١٨ درصدی درآمدهای بیمه‌ای بیمه تأمین اجتماعی خواهیم بود، اظهار داشت: ١۴ درصد این افزایش ناشی از افزایش حقوق و ۴ درصد نیز مربوط به افزایش تعداد بیمه شدگان بیمه خواهد بود.

زدا از اجرای برنامه‌های وصول درآمد بیمه تامین اجتماعی در سال گذشته خبر داد و گفت: واحدهای اجرایی بیمه با همکاری و همراهی کارفرمایان و کارآفرینان عزیز در سراسر کشور منابع حق بیمه را دریافت و برای تأمین هزینه‌های مستمری بازنشستگان و خدمات درمانی بیمه هزینه کردند.

معاون فنی و درآمد بیمه تامین اجتماعی ادامه داد: در حال حاضر مقرری بیمه بیکاری افراد مشمول این حمایت به صورت متمرکز پرداخت می‌شود و در سال جاری و طی ماه‌ها آینده برنامه پرداخت مستمری بازنشستگان عزیز نیز به صورت متمرکز انجام خواهد شد.

ابلاغ بودجه سال ٩۵ بیمه تامین اجتماعی در موعد مقرر

رحیم اردلان، معاون اداری و مالی بیمه تأمین اجتماعی در این پنل گفت: از مدیران استانی و همکاران بیمه در سراسر کشور که برای اجرای برنامه‌ها و تحقق اهداف بیمه تأمین اجتماعی در سال گذشته تلاش و مجاهدت خستگی ناپذیری داشتند، تشکر می‌کنم.

وی اظهار داشت: در نتیجه تلاش همکاران بیمه تامین اجتماعی در سراسر کشور شاهد بودیم که تمامی تعهدات بیمه در قبال بیمه شدگان در زمان مناسب انجام شد.

اردلان ابلاغ بودجه سال ٩۵ بیمه تأمین اجتماعی در موعد مقرر را زمینه ساز تسهیل خدمت رسانی واحدهای اجرایی عنوان کرد و گفت: بهره‌وری هزینه‌ها در بودجه سال جاری بیمه مورد توجه قرار گرفته است.

معاون اداری و مالی بیمه تأمین اجتماعی افزود: در بودجه سال ٩۵بیمه تأمین اجتماعی همچنین شاهد افزایش قابل توجه بودجه مربوط به اعطای تسهیلات به بیمه شدگان هستیم و مبلغ اختصاص یافته به این امر ۵ برابر افزایش یافته است.

وارد شدن مفاهیم بیمه و تأمین اجتماعی در کتب درسی

دکتر منصور اعتصامی، معاون فرهنگی و اجتماعی بیمه تامین اجتماعی نیز گفت: حوزه فرهنگی در بیمه تأمین اجتماعی وظایفی را در رابطه با سایر معاونت‌ها بر عهده دارد و بخشی از فعالیت‌های این معاونت معطوف به تسهیل عملکرد سایر حوزه‌های بیمه است.

اعتصامی افزود: مهمترین برنامه‌ای که در معاونت فرهنگی بیمه در این رابطه در دستور کار قرار گرفته و دنبال می‌شود، فرهنگ‌سازی در حوزه بیمه و تأمین اجتماعی است که در این رابطه وارد شدن مفاهیم بیمه و تأمین اجتماعی در کتب درسی دنبال می‌شود.

دکتر منصور اعتصامی ادامه داد: در این رابطه از تجربیات سایر کشور ها نیز استفاده شده است و با وزارت آموزش و پرورش و بیمه تألیف کتب درسی در حال رایزنی و همکاری هستیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی بیمه تأمین اجتماعی گفتمان سازی در حوزه اقتصاد مقاومتی با تأکید بر بیمه و تأمین اجتماعی را از دیگر برنامه‌هایی برشمرد که در معاونت فرهنگی و اجتماعی دنبال می‌شود.

دکتر اعتصامی در این رابطه گفت: به همین منظور در سال گذشته نشست‌هایی در ۵٨ دانشگاه در سراسر کشور برگزار شد و این برنامه در سال جاری نیز تداوم خواهد یافت.

معاون فرهنگی و اجتماعی بیمه تامین اجتماعی در ادامه به نقش و عملکرد موضوعی حوزه فرهنگی در بیمه تأمین اجتماعی پرداخت و گفت: در این حوزه هنوز کارهای زیادی برای انجام داریم و باید فعالیت بیشتری داشته باشیم.

وی افزود: باید فرهنگ پاسخگویی و رفتار صحیح با مخاطبان را در همه سطوح بیمه مورد توجه قرار دهیم.

دکتر اعتصامی ادامه داد: تغییر رفتار بیمهی نتیجه نهایی انجام صحیح این بخش از تکالیف حوزه فرهنگی و اجتماعی بیمه خواهد بود و امیدواریم با حرکت صحیح در این مسیر شاهد تحقق اهداف بیمهی باشیم.

در پایان همایش تبیین اهداف و خط مشی های سال ۱۳۹۵سازمان تامین اجتماعی  بودجه عملیاتی ادارت کل و مدیریت درمان تأمین اجتماعی سراسر کشور به مدیران مربوطه ابلاغ شد.


آموزش دریافت فیش و برگ پرداخت حق بیمه ، بیمه شدگان اختیاری و مشاغل آزاد

آموزش گام به گام پرداخت فیش حق بیمه تامین اجتماعی از طریق دستگاه عابر بانک

آموزش کامل مراحل پرداخت فیش حق بیمه از طریق USSD  تلفن همراه

پرداخت فیش حق بیمه از طریق اینترنت

 راهنمای مشاهده سوابق بیمه شدگان تامین اجتماعی

آموزش گام به گام ارسال اینترنتی لیست بیمه و دریافت برگ پرداخت 

آموزش گام به گام تهیه لیست بیمه تامین اجتماعی


سوالات خود را در رابطه با بیمه عمر ,  بیمه تامین اجتماعی , بیمه سلامت , بیمه درمان تکمیلی ( بیمه تکمیلی ),  بیمه شخص ثالث  و …  را در مرجع سوالات بیمه بپرسید.

برای دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه می توانید فرم دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه را تکمیل کنید تا نماینده بیمه منتخب با شما تماس بگیرند.

کریمی
  • کاشکی در مورد افزایش رضایت مندی مستندی هم ارایه می کردن
۵.۰
Sending
User Rating ۰ (۰ votes)

Leave a Reply