آمار عملکرد بازار بیمه کشور در ۶ماهه نخست ۹۴

به گزارش بیدبرگ به نقل از ایرنا از اداره کل روابط عمومی بیمه مرکزی ، براساس آمار عملکرد بازار بیمه کشور ، شرکت های بیمه در این مدت همچنین حدود ۱۱۶.۹ هزار میلیارد ریال حق بیمه تولید کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۳.۲ درصد رشد داشته است.

براساس آمار عملکرد بازار بیمه کشور ، شرکت های بیمه در این مدت همچنین حدود ۱۱۶.۹ هزار میلیارد ریال حق بیمه تولید کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۳.۲ درصد رشد داشته است.سهم بخش غیردولتی از این مقدار به حدود ۵۵.۱ درصد رسید و ۴۴.۹ درصد دیگر توسط بیمه ایران در نقش تنها شرکت بیمه دولتی تولید شد.
بر اساس این گزارش، هشت شرکت بیمه ایران، آسیا، البرز، دانا، پارسیان، معلم، کوثر و پاسارگاد (هر یک دارای سهم بالاتر از سه درصد) در مجموع ۸۲.۶ درصد از حق بیمه تولیدی را به خود اختصاص داده اند. تعداد بیمه نامه های صادره در این مدت نیز با ۶.۲ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به حدود ۲۲ میلیون فقره رسیده است.
بیمه شخص ثالث و مازاد در این مدت ۳۳.۴ درصد حق بیمه های تولیدی را به خود اختصاص داده و ۳۲.۲ درصد از حق بیمه های تولیدی نیز مرتبط با بیمه درمان است. سهم بیمه های زندگی و بدنه اتومبیل نیز به ترتیب به میزان ۱۰.۲ و ۵.۱ درصد از پورتفوی حق بیمه تولیدی بازار رسید.

عملکرد بازار بیمه در خسارت پرداختی

براساس گزارش آمار عملکرد بازار بیمه کشور ، شرکت های بیمه همچنین در ۶ ماهه نخست امسال حدود ۵۷.۷ هزار میلیارد ریال خسارت به بیمه گذاران پرداختند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۳ درصد رشد نشان می دهد.
بخش غیردولتی ۵۵.۲ درصد از خسارت های بازار بیمه را جبران کرده است. در این مدت شرکت های بیمه همچنین بیش از ۱۱.۸ میلیون مورد خسارت به بیمه گذاران پرداخت کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۲.۹ درصد رشد داشته است.

۳۸.۸ درصد از خسارت های بازار بیمه در رشته بیمه شخص ثالث و مازاد و ۳۴.۶ درصد در رشته بیمه درمان پرداخت شده است.
بیمه های بدنه اتومبیل و زندگی نیز به ترتیب حدود ۶.۹ و ۶.۵ درصد از خسارت های پرداختی بازار بیمه سهم دارند.

همچنین در این مدت، نسبت خسارت بازار بیمه معادل ۴۹.۳ درصد بود که در مقایسه با سال قبل ۳.۹ واحد افزایش نشان داد.

نسبت خسارت هشت شرکت بیمه «نوین، سینا، ملت، دانا، میهن، آسیا، پارسیان و البرز» (به ترتیب با ۹۴.۴، ۷۷.۲، ۷۰.۲، ۶۳.۴، ۶۰.۲ ، ۵۲.۹ ،۵۲ و ۵۰.۵ درصد) بالاتر از این میزان در بازار بیمه بوده است.

چهار رشته بیمه اعتبار، بدنه اتومبیل، ثالث و مازاد و درمان به ترتیب با حدود ۲۷۲.۶، ۶۵.۸، ۵۷.۴ و ۵۲.۹ درصد، نسبت خسارتی بالاتر از بازار بیمه داشتند.
پس از این رشته ها، نسبت خسارت رشته های مسئولیت و حوادث راننده (با ۴۷.۷ و ۴۷.۴ درصد) بالاتر از این نسبت در سایر رشته های بیمه بوده اما پایین تر از نسبت خسارت بازار بیمه قرار دارند.

بحران اقتصادی ، سقوط بازار

بررسی کاربر
۰ (۰ رای)
در حال ارسال

ارسال یک پاسخ

اسکرول به بالا