دانشگاه علامه طباطبایی درتربیت نیروی انسانی مورد نیاز صنعت بیمه دارای سوابق درخشانی است

دانشگاه علامه طباطبایی درتربیت نیروی انسانی مورد نیاز صنعت بیمه دارای سوابق درخشانی است.

به گزارش بیدبرگ و به نقل از بیمه ایران، تاجیک عضو هیات مدیره و معاون اداری ومالی بیمه ایران گفت: دانشگاه علامه طباطبایی درتربیت نیروی انسانی مورد نیاز صنعت بیمه دارای سوابق درخشانی است.
حمید تاجیک درجریان مبادله تفاهمنامه همکاری بیمه ایران با دانشگاه علامه طباطبایی ضمن بیان این مطلب، افزود: این دانشگاه با دارا بودن رشته های بیمه ای، اکچوئری بیمه ای و مدیریت بیمه تنها دانشگاه دولتی درکشور است که زمینه تامین نیروی انسانی متخصص برای صنعت بیمه را ایجاد کرده است.
تاجیک افزود: این درحالی است که در سایر دانشگاه های دولتی رشته های مرتبط با صنعت بیمه زیاد مورد توجه قرار نگرفته برهمین اساس جا دارد ازمسوولان این دانشگاه به واسطه تربیت نیروی متخصص مورد نیاز صنعت بیمه قدردانی شود.
به گفته وی البته این موضوع تنها مربوط به امروز نیست و چنانچه به درجات علمی اعضای هیات مدیره اکثر شرکت های بیمه ای داخلی نگاهی بیاندازیم درخواهیم یافت اکثر آن ها فارغ التحصیل مدرسه عالی بازرگانی بوده اند که مربوط به این دانشگاه است.
به اعتقاد وی دانشگاه علامه طباطبایی در این خصوص مسوولیت اجتماعی اش را به نحو مطلوب انجام داده و بهترین کارشناسان صنعت بیمه کشور را تربیت کرده است.
عضو هیات مدیره بیمه ایران تبادل تفاهمنامه بین بیمه ایران و دانشگاه علامه را در این راستا ارزیابی و آن را بسیار مهم خواند و افزود:‌ علم از دانشگاه وارد صنعت شده و تجربه نیز از صنعت وارد دانشگاه می شود و تلاقی علم و تجربه دانش را بوجود می آورد. در همین راستا معتقدیم همکاری بین بزرگترین شرکت بیمه ای و متمایزترین دانشگاه علوم انسانی کشور همخوانی مناسبی برای توسعه دانش بیمه ای در سطح کشور ایجاد خواهد کرد.
معاون اداری و مالی بیمه ایران تصریح کرد: بیمه ایران ظرفیت های بسیار بالایی دربحث اشتغال زایی دارد و دانشجویان علاقه مند می توانند با کسب آموزشهای لازم به ویژه در توسعه و ارائه بیمه های زندگی، با این مجموعه علاوه بر ایفای نقش دراقتصاد به افزایش ضریب نفوذ بیمه درکشور کمک شایانی کنند.
تاجیک درخصوص انتظارات فعلی صنعت بیمه از اساتید دانشگاه علامه طباطبایی نیز گفت:‌ ما بدنبال خلق محصولات جدید بیمه ای در کشور هستیم و دانشگاه می تواند با طرح عناوین، اولویتهای پژوهشی و یا در قالب پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در زمینه همکاری های علمی فضای جدیدی در روابط صنعت بیمه و مجموعه دانشگاهی ایجاد نماید با درمیان گذاشتن ایده های خود ما را در طراحی بیمه های جدید یاری کنند.
همچنین انتظار داریم با آموزش و تربیت نیرو های متخصص بیمه ای ما را در کادر سازی و جانشین پروری نیروهای کیفی کمک کنند دراین ارتباط انتظار داریم دانشگاه نفرات برتر و نخبه رشته های بیمه ای را به مجموعه ما معرفی کند تا ضمن بکارگیری آن ها بتوانیم ارزش افزوده شرکت را بالا ببریم.
وی با اشاره به اینکه خواستگاه اصلی ما تربیت و تامین نیروی متخصص برای صنعت بیمه است، عنوان کرد:‌ دراین خصوص حاضربه سرمایه گذاری بوده و می خواهیم نقش موثرتری دراین حوزه داشته باشیم.
شرکت سهامی بیمه ایران به منظور رفع نیازهای پژوهشی وتحقیقاتی خود با دانشگاه علامه طباطبایی تفاهمنامه همکاری مبادله کرد. درآیین مبادله این تفاهمنامه مسوولان ارشد شرکت سهامی بیمه ایران و رییس و معاونان دانشگاه علامه طباطبایی حضور داشتند.

دیدگاه خود را ثبت کنید: