عرضه اولیه بیمه تجارت “درخشان” بود

مهدی سامری مدیرعامل بیمه تجارت عرضه اولیه سهام شرکت بیمه تجارت در بازار فرابورس را "بسیار موفق " توصیف کرد و به فعالان بازار سرمایه اطمینان داد که سرمایه گذاری در این شرکت سودآور و مطمئن خواهد بود.

به گزارش بیدبرگ و نقل از ریسک نیوز، مهدی سامری طی گفت و گویی با اشاره به اینکه حدود ۹۸ درصد سهام شرکت در ساعات ابتدایی عرضه اولیه در تاریخ سی و یکم خردادماه سالجاری ومابقی طی روزهای بعد فروخته شد تاکید کرد: اعتبار و خوشنامی بانک تجارت و پشتیبانی این مجموعه معظم و همچنین برنامه های بسیار خوب بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سالهای اخیر موجب شد غیر از سهام خریداری شده توسط سهامداران حقیقی و حقوقی خرد، بخش مهمی از سهام بیمه تجارت نیز توسط دو سهامدار حقوقی بسیار قدرتمند و خوشنام خریداری شود که این مشارکت افزایش بیش از پیش اعتبار شرکت بیمه تجارت را موجب خواهد شد و امکان توسعه کسب و کار شرکت را نیز تسهیل می‌کند. وی تاکید کرد : از لحاظ سرمایه اولیه برای تاسیس، شرکت بیمه تجارت با بیش از ۲۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه اولیه، بزرگترین شرکت بیمه کشور است.البته از این میزان هم اکنون معادل ۵۰ درصد( ۵۰۰ ریال بابت هر سهم و کلا معادل یک هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال ) توسط پذیره نویسان پرداخت و ۵۰ درصد مابقی طبق اساسنامه شرکت در تعهد حداکثر دو ساله موسسان و پذیره نویسان می‌باشد.

سامری با اشاره به اینکه تاسیس شرکت بیمه از برنامه های راهبردی بانک تجارت در سالهای اخیر بوده است گفت : فعالیت این شرکت ، زنجیره خدمات مالی بانک را تکمیل کرده و امکان حضور قدرتمندتر بانک تجارت در حوزه های جدید کسب و کار و ارائه خدمات ارزنده تر به مشتریان را نیز فراهم می‌آورد.

مدیرعامل بیمه تجارت افزود : ما معتقدیم صنعت بیمه با وجود چالش‌های بزرگ سال‌های اخیر که به خاطر محدودیت‌های بین‌المللی رخ داده هنوز هم از چشم‌انداز و ظرفیت مناسبی برای توسعه برخوردار است و مصمم هستیم به مشتریان خویش سرویس‌های ویژه و متمایزی را ارایه دهیم.

سامری افزود : برنامه‌های بسیار خوب و نوآورانه ای برای حضور بیمه تجارت در شاخه های جدید صنعت بیمه آماده شده که شرایط بسیار مناسبی را برای سودآوری شرکت در بلندمدت فراهم خواهد کرد . در این مسیر بسیاری از فعالیتهای بیمه ای شرکتهای قدرتمند بین المللی مورد مطالعه قرار گرفته و پس از بومی‌سازی و انجام تغییرات لازم متناسب با فضای اقتصادی و اجتماعی کشور آماده شده که پس از حضور رسمی شرکت در بازار بیمه کشور شاهد اجرایی شدن آنها خواهیم بود و در این راه دست متخصصین و جوانان تحصیلکرده و نوآور کشور را به گرمی می‌فشاریم. وی افزود: توانسته‌ایم برای اولین بار در صنعت بیمه کشور ، یک برنامه کسب و کار سه ساله حاوی بیش ازپنج نوع طرح جدید بیمه‌ای ارایه بدهیم

سامری در پایان خاطرنشان کرد: به همین لحاظ این اطمینان را به سهامداران شرکت بیمه تجارت می دهیم که در یک بنگاه اقتصادی سودآور و پیشرو سرمایه گذاری کرده اند که در مدار تکرار و روزمرگی نخواهد افتاد ، ضمن آنکه همواره حفظ منافع همه سهامداران در صدر اولویت‌های مدیران و کارکنان بیمه تجارت خواهد بود .

دیدگاه خود را ثبت کنید: