طرح جدید بیمه در بخش آبزی پروری

 براساس برنامه ریزی های انجام شده آبزی پرورانی که با روش پرورش ماهی در قفس تولید می کنند تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار می گیرند.

به گزارش بیدبرگ و نقل از بنکر، براساس برنامه ریزی های انجام شده آبزی پرورانی که با روش پرورش ماهی در قفس تولید می کنند تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار می گیرند.
مدیرعامل صندوق بیمه محصولات کشاورزی گفت: پرورش دهندگان ماهیان سردآبی در صورتی خسارت دریافت می کنند که تحت پوشش بیمه قرار گیرند.
محمد ابراهیم حسن نژاد در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ( واحد مرکزی خبر) با اشاره به اینکه ۴۵ میلیون مترمربع از استخرهای پرورش ماهی تحت پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی قراردارد، افزود: سال گذشته در پی شیوع بیماری  وی اچ اس  در استخرهای پرورش قزل آلا و وارد شدن خسارت قابل توجه به آبزی پروران کمک های دولت به این بخش از فعالان کشاورزی مشروط به بیمه مراکز آبزی پروری شد.
وی گفت: سال گذشته سازمان دامپزشکی کشور به پرورش دهندگان ماهی قزل آلا بابت شیوع بیماری و معدوم کردن ماهی ها ۸ میلیارد تومان خسارت پرداخت کرد که در پی این اقدام و براساس توافق های انجام شده تمام آبزی پروران مکلفند واحد تولیدی خود را بیمه کنند.
مدیرعامل صندوق بیمه محصولات کشاورزی همچنین از اجرای طرح جدید بیمه در بخش آبزی پروری خبر داد و افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده آبزی پرورانی که با روش پرورش ماهی در قفس تولید می کنند تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار می گیرند.
حسن نژاد گفت: براساس قانون جدید بیمه ابنیه و عوامل تولید تحت پوشش گسترده بیمه قرار می گیرد.
وی افزود: این قانون از اسفند سال گذشته به سراسر کشور ابلاغ شده است.

Leave a Reply