صنعت بیمه تحریم ها را به فرصت تبدیل کرد

به گزارش بیدبرگ و نقل از روابط عمومی صندوق تامین خسارت بدنی کشور، دکتر علی جباری مدیرعامل صندوق در تشریح شرایط صنعت بیمه پس از پایان تحریم ها گفت: صنعت بیمه توانست در روزهای سخت تحریم با تکیه بر دانش و توان ملی مشکلات را پشت سر گذاشته و پیروز شود.

مدیرعامل صندوق تامین خسارت بدنی کشور با اشاره به نقش اقتصاد مقاومتی در کاهش آثار تحریم گفت: یکی از دستاوردهای صنعت بیمه در تحقق منویات مقام معظم رهبری و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی ، عرضه پوشش بیمه ای به شریان های حیاتی اقتصاد کشور مانند نفتکش ها بوده است. در جریان تحریم ها ورود به موقع بیمه مرکزی و شرکت های بیمه به موضوع برای حفظ ثروت های ملی یک آزمون بزرگ بود که بحمداله صنعت بیمه سربلند از این آزمون بیرون آمده است.

دکتر جباری در ادامه به شرایط پس از لغو تحریم ها برای صنعت بیمه اشاره کرده و افزودند: بازار بیمه کشور ما برای بروکرهای جهانی بیمه بازار بکری است ، چرا که ایران در منطقه جغرافیایی مهمی واقع شده است و صاحب منابع انرژی است. بی شک شرکت های معتبر بیمه ای بین المللی تمایل دارند وارد بازار بیمه ایران شوند. همانگونه که در شرایط فعلی نیز بسیاری درخواست همکاری خود را به بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران ارسال کرده اند.

مدیرعامل صندوق تامین خسارت بدنی کشور حضور بیمه گران خارجی را فرصتی مغتنم برای صنعت بیمه دانسته و افزود: صنعت بیمه ایران در ایام تحریم آزموده شده است و بی شک با پایان تحریم های ظالمانه ی غرب ، می توان امید داشت بواسطه ورود تجربیات کشورهای خارجی و عرضه ی رشته های بیمه ای نو به کشور ، صنعت بیمه ایران شکوفاتر از قبل ادامه مسیر دهد.

Leave a Reply