اجباری شدن بیمه تمام شناورهای صیادی و تجاری فعال

بر اساس مصوبه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بوشهر، تمام شناورهای صیادی و تجاری فعال در سطح استان بوشهر تا ۳ ماه آینده باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.

به گزارش بیدبرگ و نقل از ریسک نیوز، نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بوشهر به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و جانشین رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران استان برگزار و مقرر شد تمام شناورهای صیادی و تجاری فعال در سطح استان بوشهر تا ۳ ماه آینده باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرند و هیچ شناوری بدون داشتن بیمه‌ نامه اجازه تردد نداشته باشد ضمن اینکه اداره کل بنادر و دریانوردی، شیلات و فرمانداران استان مسئول رسیدگی به این مصوبه شدند.

بر اساس مصوبات این نشست مقرر شد کمیته‌ای متشکل از ادارات کل بنادر و دریانوردی، شیلات، فرمانداری‌های شهرستان‌های ساحلی، جمعیت هلال‌احمر، شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه بوشهر، آتش‌نشانی و مدیریت بحران تشکیل و نسبت به کنترل ضوابط ایمنی و آتش‌نشانی و تطبیق ساختار فیزیکی جایگاه‌های عرضه سوخت شناورها با رعایت الزامات قانونی در تمام اسکله‌های سطح استان اقدام کنند.

همچنین مقرر شد تعمیرات شناورها اعم از تجاری و صیادی، سبک، سنگین و تفریحی خارج از محدوده اسکله‌ها و در مکان مشخص با مجوز اداره کل بنادر و دریانوردی و شیلات استان انجام شود.

ادارات کل بنادر و دریانوردی و شیلات استان موظف شدند وضعیت ایمنی هر شناور را بررسی و شناورهایی که رعایت ضوابط ایمنی را نکرده است از صدور مجوز به آن‌ها جلوگیری و به‌ هیچ‌ عنوان مجوز خروج به آنان داده نشود و اداره کل بنادر و دریانوردی گزارش برنامه زمان‌بندی تمام بنادری که در دستور کار اجرای شبکه رینگی ثابت و سیستم مانیتورینگ اطفای حریق باشد به معاونت امور عمرانی استانداری ارسال کند.

در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بوشهر مقرر شد مانور نقطه صفر در بنادری که در استان به شبکه رینگی ثابت و سیستم مانیتورینگ اطفای حریق مجهز شده‌اند به‌منظور بررسی، کنترل و عملکرد تجهیزات برگزار شود.

کنترل نکات فنی و ایمنی و همچنین آسیب‌شناسی در اسکله‌ها برای اولویت‌بندی مشکلات و ارائه در جلسه آینده شورای هماهنگی مدیریت بحران، مکانیسم آموزش‌های ایمنی و اجرای دوره‌های اجباری برای کارکنان اسکله‌ها و مالکین شناورها، لنج‌داران، ملوانان و خدمه، ساماندهی و ایمنی اسکله‌ها و شناورهای صیادی و تجاری در مراکز شهرستان‌های ساحلی خصوصاً شهرهای گناوه و دیلم، استفاده از ظرفیت تریبون‌های نماز جمله در خصوص گسترش فرهنگ بیمه و ساخت برنامه‌های آموزشی و فرهنگ‌سازی و نشست با نمایندگان و کارشناسان بیمه، بنادر و دریانوردی، شیلات در راستای سیاست‌های پیشگیری برای جلوگیری از بروز حوادث، از دیگر مصوبات نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بوشهر بود.


سوال بیمه ای خود را در رابطه با بیمه عمر ,  بیمه تامین اجتماعی  , بیمه سلامت , بیمه درمان تکمیلی ( بیمه تکمیلی ),  بیمه شخص ثالث ، قانون کار و …  را در مرجع سوالات بیمه بپرسید.

برای دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه می توانید فرم دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه را تکمیل کنید تا نماینده بیمه منتخب با شما تماس بگیرند.


فیش بیمه ، بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد

سوابق بیمه

بیمارستان بیمه تامین اجتماعی

شعب سازمان بیمه تامین اجتماعی

آدرس پیشخوان دولت و نمایندگی بیمه سلامت

بهترین بیمه عمر

۵.۰

Leave a Reply