پرداخت سود سهام شستا برای اولین بار به سازمان تامین اجتماعی

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: برای اولین بار سود سهام شستا به سازمان پرداخت شد و شستا در جهت انجام تعهداتش با سازمان تامین اجتماعی هماهنگ است.

 

به گزارش بیدبرگ و نقل از ریسک نیوز، سید تقی نوربخش در شورای اداری مشترک ادارات کل بیمه ای استان تهران با بیان این مطلب، افزود: قانون سازمان تامین اجتماعی، قانون مستحکم است پتانسیل های فراوانی دارد و با تکیه بر آن می توان این سازمان را به بهترین شکل اداره کرد.

وی تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی از حواشی تحمیلی به این سازمان دور شده و کار سیاسی خط قرمز ما در این سازمان است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: دور شدن از مشکلات و حاشیه ها به سادگی انجام نشد و نیازمند یک سری برنامه ریزی ها و تصمیماتی بود که انجام شد تا بتوانیم با اعتماد سازی امنیت اجتماعی را بالا ببریم.

وی افزود: در حال حاضر با برنامه ریزی های مدون، سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص سازمان تامین اجتماعی در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار دارد.

نوربخش اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی بر اساس قانون عمل می کند و پاکدستی در تمام حوزه های بیمه ای، درمانی و اقتصادی الزامی بوده و جزو خط قرمزهای این سازمان است.

وی تصریح کرد: در این دوره از مدیریت سازمان هیچ گونه توصیه ای از مقامات دولتی و غیر دولتی  برای عزل و نصب ها صورت نگرفته و تمامی مدیران در حوزه های مختلف از افراد پاکدست با کمترین چالش انتخاب شده اند.

وی گفت: معیار ارزیابی کارکنان در سازمان تامین اجتماعی اصول حرفه ای است و کرامت و عزت این سازمان مدیون تلاش کارکنان و مدیران این سازمان است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: تغییر پی در پی مدیران عامل در گذشته باعث ایجاد مشکلاتی در سازمان شده و باید جبران مافات کنیم تا بتوانیم اثرات این تغییرات را از بین برده و به تعهدات مان در زمان مقرر عمل کنیم.

نوربخش اظهار داشت: سرعت پیشرفت فناوری های نوین  در سازمان تامین اجتماعی با توجه به عقب ماندگی ها در این حوزه مناسب است و در آینده پرداخت غیر متمرکز پرونده الکترونیک و تقویت دیتا سنتر انجام خواهد شد.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور اظهار داشت: در حال حاضر بیشترین فشار اقتصادی  بر کشور وارد شده است.

نوربخش افزود: سازمان تامین اجتماعی متأثر از اقتصاد ملی است و زمانی که بازار تولید و سرمایه با رکود مواجه باشد بر روی سرمایه عمومی و به تبع آن وصول درآمد این سازمان نیز تأثیر دارد.

وی گفت: فروش اموال، استقراض و عدم انجام تعهدات کارهایی است که در زمان رسیدن به نقطه سربه سری انجام شده و در دوره فعلی مدیریت سازمان تلاش ها بر این است که از این روندهای ناخوشایند جلوگیری کنیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: یکی از اولین اقدامات تیم مدیریتی در دولت تدبیرو امید بازسازی شأن سازمان با شرکای اجتماعی و قوای مختلف بود که توانستیم این موفقیت بزرگ را به دست بیاوریم به طوری که تامین اجتماعی توسط دیوان عدالت اداری در بین ۶۴ دستگاه به عنوان دستگاه برتر شناخته شد و در قوه مقننه نیز جایگاه تامین اجتماعی تثبیت شده است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۳ براساس برنامه و بودجه سازمان حرکت کردیم، اظهار داشت: در دو سال گذشته مستمری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی حدود ۵۰ درصد رشد داشت که با وجود فشاری که به سازمان وارد شد اما برای جبران عقب ماندگی سال های گذشته این افزایش انجام شد.

نوربخش تصریح کرد: با اجرای طرح تحول سلامت، شاهد تحول در درمان بیمه شدگان هستیم و باید اذعان داشت درمان بیمه شدگان قبل از اجرای این طرح وضعیت قابل قبولی نداشت و بنا به گفته وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آن زمان ۵۰ تا ۶۰ درصد پرداخت ها از جیب مردم بود .

وی با بیان اینکه هنوز مشکلاتی در حوزه درمان وجود دارد اما وضعیت قابل قیاس با قبل نیست، گفت: هزینه های دارویی در سال ۹۱ حدود ۷۶۰ میلیارد تومان بوده که در سال گذشته به ۲ هزارو ۹۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

منبع: http://risknews.ir/news/56881/%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%B3%D9%88%D8%AF-%D8%B3%D9%87%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D8%A3%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86

Leave a Reply