معرفی شرکت های بیمه ای که از لحاظ مالی به مشکل خورده اند

ساماندهی بیمه ها یکی از برنامه های ما در بیمه مرکزی است درعین اینکه جلوگیری از رقابت مکارانه برنامه های دیگر ما خواهد بود.

به گزارش بیدبرگ به نقل از  ریسک نیوز، عبدالناصر همتی رییس کل جدید بیمه مرکزی در گفتگو با برنامه «تیتر امشب» شبکه خبر با اشاره به مشکلات پیش آمده برای بیمه توسعه و مشتریان آن افزود: من در چند روز گذشته روی جزئیات این پرونده مطالعه نکرده ام، اما این اطمینان را به مردم عزیزمان می دهم که در اسرع وقت نسبت به حل مشکلات آنان اقدام کنیم.

کمیته ثبات بازار مالی

رییس کل بیمه مرکزی  با بیان اینکه در دوره جدید سیاستگذاری ما این است که بیمه های تخصصی ایجاد شود، اظهار داشت: به عنوان مثال بیمه عمر را یک بیمه گذار بر عهده بگیرد، وقتی تورم بالا باشد، توجیه ندارد کسی بیمه بخرد. همچنانکه در سمینار پولی و ارزی مطرح شد، به دلیل اینکه اکثر جامعه به منابع مالی با کمترین هزینه دسترسی داشته باشند. نیاز به این است که بازارها با هم تجانس داشته باشند. الان در کشور ما بازار پول مسئولیتش با بانک مرکزی است، بازار سرمایه سیاستگذاری و متولی اش با سازمان بورس است و غیره.

وی افزود: در این راستا پیشنهاد دادیم که کمیته ثبات شکل بگیرد برای اینکه بتوانیم از بازار مالی حداکثر بهره برداری را داشته باشیم چرا که بازارهای مالی عامل رشد توسعه پایدار کشورهاست، هر جا که این بازار ضعیف بوده آن کشورها نتوانسته اند توسعه پیدا بکنند.

حوزه بیمه شخص ثالث تناقض در حق بیمه و خسارت پرداختی

همتی در خصوص مشکلات بوجود آمده در حوزه بیمه شخص ثالث گفت: مشکل این است که حق بیمه را یک جا تعیین می کند، خسارت را جای دیگر تعیین می کند. چون ارتباط منطقی بین این دو وجود ندارد، ضریب خسارت این بیمه بالا می رود. یعنی در اکثر مواقع خسارت هایی که وارد می شود به ویژه در خصوص اتومبیل بالاتر از میزان دریافتی از مردم است.

هر شرکت بیمه ای که در شخص ثالث تخفیف می دهد حتما از لحاظ مالی به مشکل خورده است و در تلاش است منابع مالی جذب کند.

به گفته وی خوشبختانه قانون شخص ثالث در روزهای آخر مجلس محترم تصویب شد که قانون بسیار خوبی است و بر اساس آن تنها دو و نیم درصد می توانند به بیمه شخص ثالث تخفیف دهند.
تعلل در پرداخت خسارت نیز موضوع دیگر بود که همتی به آن اشاره کرد و گفت: این موضوع نیز ناشی از نبود نقدینگی بیمه ها می باشد که مردم باید در انتخاب شرکت بیمه خود نهایت دقت را بکنند.

با قانون جدید بیمه شخص ثالث الحاقیه بیمه شخص ثالث حذف می شود

رئیس کل بیمه مرکزی همچنین در خصوص بیمه الحاقیه و مشکلاتی که برای مردم ایجاد کرده توضیح داد و گفت: در قانون جدید که تا دو سه ماه دیگر ابلاغ می شود، قبلا صندوق تأمین خسارت های بدنی ۵ درصد را به عنوان سهم خودش می گرفت، اما در قانون جدید این رقم به ۸ درصد رسیده است که دیگر نیازی به گرفتن الحاقیه بیمه شخص ثالث نیست و این صندوق خسارت های ناشی از افزایش حق بیمه را پرداخت خواهد کرد.

صندوق حوادث طبیعی نیاز بیمه حوادث

رئیس کل بیمه مرکزی در خصوص وضعیت بیمه حوادث با توجه به کثرت اتفاقات و حوادث طبیعی در کشورمان نیز گفت: در کشور ترکیه یک صندوقی وجود دارد به نام صندوق حوادث طبیعی که ما نیز در تلاش هستیم این اقدام را عملی کنیم در این راستا صندوقی شکل خواهد گرفت و برای روستاییان در حد ۵۰۰ تومن در ماه و برای شهرهای کوچک ۷۵۰ تومان در ماه و برای شهرهای بزرگ ۱۰۰۰ تومان درماه در نظر گرفته می شود که در صندوق حوادث طبیعی واریز خواهد شد.

اعتبار سنجی بیمه ها

همتی افزود: اعتبار سنجی بیمه ها را حتما باید مد نظر قرار دهیم اگر ما ریتینگ بیمه ها را داشته باشیم، مشتری ها نیز اطلاعات خوب در دست خواهند داشت و این رقابت سالم ایجاد می کند تا بیمه هایی که ضعیف هستند خود را ارتقا دهند.
وی متذکر شد : سیاست ما در بیمه مرکزی این است که رقابت سالم ایجاد کنیم.
همتی در خصوص اولویت برنامه های خود نیز گفت: اولویت من توانگری بیمه هاست و اینکه مطمئن باشیم که ذخیره سازی مناسب دارند.
وی بر نظارت همراه با حمایت تاکید کرد و گفت : ساماندهی بیمه ها یکی از برنامه های ما در بیمه مرکزی است درعین اینکه جلوگیری از رقابت مکارانه برنامه های دیگر ما خواهد بود.
وی تصریح کرد: رقابت باید به سمت نحوه سرویس دادن برود.


سوالات خود را در رابطه با بیمه عمر ,  بیمه تامین اجتماعی  , بیمه سلامت , بیمه درمان تکمیلی ( بیمه تکمیلی ),  بیمه شخص ثالث  و …  را در مرجع سوالات بیمه بپرسید.

برای دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه می توانید فرم دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه را تکمیل کنید تا نماینده بیمه منتخب با شما تماس بگیرند.

محمدی
  • یعنی چه تخفیف لازمه فروش من خودم کفش فروشم همیشه هم تخفیف میدم تا حالا هم به مشکل نخوردم
۵.۰
Sending
User Rating ۰ (۰ votes)

Leave a Reply

Sending