یک شرکت معتبر بیمه‌ای خارجی در راه بیمه پارسیان

مدیرعامل شرکت بیمه پارسیان گفت: مذاکراتی با چند شرکت بیمه خارجی انجام شده است تا به‌عنوان سهامدار جدید به جمع سهامداران این شرکت بپیوندد.

به گزارش بیدبرگ و نقل از پایگاه خبری نقدینه، هادی اویارحسین در دیدار با حسن قالیباف اصل، مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار که به مناسبت دوازدهمین سال تاسیس شرکت بیمه پارسیان صورت گرفت، افزود:  مذاکراتی انجام شده است تا یک شرکت بیمه معتبر خارجی را به سهامداران بیمه پارسیان اضافه کنیم. وی با اشاره به عملکرد بیمه پارسیان از این شرکت به عنوان بزرگ‌ ترین شرکت بیمه کاملا خصوصی کشور نام برد و اظهار داشت: پرتفوی این شرکت ۱۱۳۴ میلیارد تومان است که این حجم پرتفوی، ۴۹/ ۵ درصد از بازار بیمه کشور را به این شرکت اختصاص داده است.
وی سرمایه بیمه پارسیان را در شرایط کنونی ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: البته باید توجه داشت که تمامی افزایش سرمایه این شرکت از ۱۶ میلیارد تومان در بدو تاسیس تا ۲۰۰ میلیارد تومان در شرایط فعلی، از محل مطالبات و آورده سهامداران انجام شده است و اگر قرار بر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها باشد، توانایی افزایش سرمایه بیشتری وجود دارد. اویارحسین به برنامه‌های بیمه پارسیان برای پذیرش پوشش اتکایی اشاره کرد و یادآور شد: بیمه مرکزی مستندات ما را برای قبول اتکایی پذیرفته و فقط تعهد هیات‌مدیره را برای افزایش سرمایه تا ۴۰۰ میلیارد تومان درخواست کرده است که البته مجمع فوق‌العاده باید در این زمینه تصمیم نهایی را اخذ کند. اویارحسین با اشاره به این نکته که میزان سرمایه‌گذاری‌های این شرکت از ۱۴۵ میلیارد تومان در سال ۹۰ به ۴۱۸ میلیارد تومان در سال ۹۳ افزایش یافته است، اظهار کرد: برای سال مالی جاری ۵۱۹ ریال سود به ازای هر سهم پیش‌بینی شده است. دراین مراسم، مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار با تاکید بر این نکته که عوارض تحمیلی بر صنعت بیمه بسیار بالا است، اظهار کرد: مگر سهامداران چقدر سود می‌برند که این قدر عوارض پرداخت شود؛ بیمه مرکزی هم از این وضعیت ناراضی است. به گزارش خبرنگار ما، حسن قالیباف‌اصل افزود: صنعت بیمه می‌تواند روی پیگیری‌های بازار سرمایه برای کاهش عوارض تحمیلی حساب باز کند. حتی اگر نیاز به تصویب قانونی باشد بازار سرمایه حاضر به همکاری است تا به این ترتیب صنعت بیمه بتواند به جایگاه مناسبی در اقتصاد ملی دست پیدا کند. مدیرعامل شرکت بورس با ابراز خرسندی از سهم مناسب بیمه پارسیان از بازار بیمه‌ای کشور، تاکید کرد: افزایش سرمایه در بین شرکت‌های بیمه بحث بسیار مهمی است به‌ویژه اینکه با ورود بیمه‌های خارجی، آنها در پی شریک تجاری خواهند بود و مسلما شرکتی را انتخاب خواهند کرد که بزرگ، بنام و دارای سرمایه مناسبی باشد. وی با تاکید بر این نکته که بانک و بیمه دو صنعت پیچیده هستند که بازار سرمایه نتوانسته است به خوبی صورت‌های مالی آنها را تحلیل کند، خاطرنشان کرد: هنوز نتوانسته‌ایم صنعت بیمه را در بازار سرمایه تحلیل کنیم به همین دلیل در ارزش‌گذاری آنها در بازار دچار مشکل می‌شویم.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید: