شرایط و نحوه بیمه رانندگان شهری

بیمه رانندگان شهری چه کسانی را شامل می شود

رانندگان حمل و نقل بار و مسافر درون‌ شهری به رانندگان تاکسی، خطی ( اعم از پلاک سفید و قرمز )، تریلر، کامیون، کامیونت، کمپرسی، رانندگان شاغل در آژانس‌های تاکسی تلفنی ( خود مالک)، اتوبوس‌داران خود مالک، مینی‌بوس و وانت‌بار (اعم از سه چرخه و…) و هر نوع خودرو سبک و سنگین اطلاق می‌شود که دارای پروانه کار و مجوز لازم از مراجع ذی‌صلاح مربوطه (پروانه اشتغال رانندگی) بوده و با وسائط نقلیه عمومی درون‌شهری اشتغال به کار داشته و فاقد کارفرما باشند.

دستمزد مبنا برای پرداخت حق بیمه در بیمه رانندگان شهری

نرخ پرداخت حق‌بیمه رانندگان برابر ماده ٢٨ قانون تأمین‌اجتماعی معادل ٢٧‌ درصد براساس حداقل دستمزد مصوب شورای‌عالی کار خواهد بود و برابر بند «ض» تبصره ١۴ قانون بودجه سال ٨۶ کل کشور، رانندگان می‌توانند با بهره‌مندی از کمک دولت به میزان ده بیست و هفتم (از محل بودجه عمومی کل کشور) و سه و نیم بیست و هفتم ( از منابع حاصله از هدفمندسازی یارانه‌ها ) و در مجموع با برخورداری از سیزده و نیم بیست و هفتم کمک دولت، از تعهدات قانونی مربوطه شامل بازنشستگی، ازکارافتادگی، فوت و خدمات درمانی واحدهای درمانی ملکی و طرف قرارداد سازمان برخوردار شوند.

تعهدات کوتاه‌مدت سازمان تأمین‌اجتماعی در بیمه رانندگان

باتوجه به تعاریف قانونی مربوطه پرداخت هزینه‌های وسایل کمک پزشکی (پروتز و اروتز) و کمک هزینه کفن و دفن به این قبیل از بیمه‌شدگان بلامانع است.

شرایط ثبت نام بیمه رانندگان شهری

حداکثر سن پذیرش درخواست متقاضی بیمه‌ رانندگان برای مردان و زنان ۵٠ سال تمام در تاریخ ثبت تقاضا خواهد بود و درصورتی که سن متقاضی بیشتر از سن مذکور باشد، پذیرش تقاضا منوط به داشتن سابقه پرداخت حق‌بیمه معادل مدت مازاد سنی مقرر خواهد بود.

نحوه پرداخت بیمه در بیمه رانندگان

رانندگان می‌توانند از طریق تعاونی‌های کارگزار مربوطه یا شرکت‌های تعاونی تاکسیرانی خصوصی دارای مجوز و یا به صورت انفرادی نسبت به پرداخت حق‌بیمه اقدام کنند.

جریمه عدم واریز بیمه

درصورتی که این قبیل رانندگان در مهلت مقرر قانون طبق ماده ٣٩ قانون تأمین‌اجتماعی (حق‌بیمه هر ماه تا آخرین روز ماه بعد) از پرداخت حق‌بیمه خود به سازمان خودداری کنند و کارت هوشمند آنان دارای اعتبار باشد، می‌بایست حق‌بیمه ماه‌های پرداخت نشده را به طور کامل پرداخت کنند.

شرایط بازنشستگی در بیمه رانندگان شهری

شرایط بازنشستگی برای رانندگان همانند سایر بیمه شدگان بیمه تامین اجتماعی می باشد

برای اطلاع از شرایط بازنشستگی در بیمه تامین اجتماعی اینجا کلیک نمایید.

در صورتی که در زمینه بیمه تامین اجتماعی یا قانون کار نیاز به مشاوره تلفنی تخصصی دارید از طریق صفحه اصلی سایت بیدبرگ درخواست مشاوره خود را ثبت کنید

[button-green url=”https://www.bidbarg.com/?cd=&b=WP-13857″ target=”_blank” rel=”nofollow” position=”center”]دریافت مشاوره تلفنی[/button-green]

سازمان بیمه تامین اجتماعی

خرازی
  • من راننده لیفتراک به صورت پیمانکاری هستم می تونم بیمه شم
    (۵)
Overall
۵
بررسی کاربر
۰ (۰ رای)
در حال ارسال

ارسال یک پاسخ

در حال ارسال

اسکرول به بالا